'taahhütlü' Başkan Adaylığı Başvurusu

Trabzonspor’da 5-6 Aralık’ta yapılacak genel kurulda başkan adaylığı için ilk resmi başvuruyu Celil Hekimoğlu yaptı. Başkanlık için son başvuru süresinin tüzükteki ek maddeler nedeniyle 3 Aralık günü saat 10.00 olduğunu belirten Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Türk spor tarihinde bir ilk olarak adayların  imzalayacağı taahhütname hazırladı.

'taahhütlü' Başkan Adaylığı Başvurusu
Trabzonspor’un Ziyabey Sosyal Tesisleri’ndeki Divan Başkanlık Kurulu ofisine gelen Trabzonspor başkan adayı Celil Hekimoğlu, yaklaşık 500 ıslak imza bulunan dilekçesini Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen’e verdi.
 
USTA’YA SİTEM
 
Celil Hekimoğlu, özellikle son bir yıldır camia ile kucaklaşma adına ciddi çalışmalar yaptıklarını belirterek, ’’Hepsinin büyük desteğini aldık. En büyük ihtiyacımız birlik ve beraberlik. Bunu mutlaka sağlamak zorundayız. Birkaç gün önce de diğer başkan adayı bir arkadaşımıza Trabzonspor’un menfaatleri ve camiadan gelen büyük istekten dolayı fedakarlık göstererek birleşme çağrısı yaptık. Maalesef karşı taraftan adeta alayvari bir cevap geldi. Biz zaten çok güçlüyüz. Şu an itibarıyla tüm enerjimizle seçimlere hazırlanıyoruz" dedi.
 
SPORCULARA TÜM BORCUMUZU 7 ARALIK SABAHI ÖDEYECEĞİZ
 
Trabzonspor’u zor durumdan kurtarmak için projelerinin hazır olduğunu ifade eden Celil Hekimoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Özellikle ekonomik olarak çok hazırlıklı geliyoruz. Sporcularımızın ciddi ekonomik sorunları var. Çocukların bir kısmı parasını alamadığı için Trabzonspor’u terk etmeye başladı. Burada sözünü veriyorum. Seçimin ertesi günü tüm borçları ödeyeceğiz. Sporcuların borçlarını kapatacağız. O yüzden onların bu 15 günlük süreçte Trabzonspor’u biraz seviyorlarsa sabretmelerini istiyoruz. Gerek çalışanlarımız gerek sporcularımızın 7 Aralık sabahı mazbatayı aldıktan sonra ekonomik sorunlarını halledeceğiz."
 
SÜRMEN: ŞİDDETLE ANILMAK BİZLERİ ÜZÜYOR
 
Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen ise, ilk başvurunun Celil Hekimoğlu’ndan geldiğini, belirterek, ’’Sayın Muharrem Usta tarafı da aradı, yarın onlar da gelecektir. Bunun dışında henüz randevu talebi yoktur" dedi. Sürmen, kongrenin camiaya yakışır şekilde geçmesi için adaylara kesinlikle görev düştüğünü belirterek şunları söyledi:
 
"Hem kendilerini destekleyen üyelerin eylemleri ve sözleri, hem kendi yöneticilerinin eylem ve sözleri, kongremizin nezaketen Türkiye’ye örnek kongre olmasını sağlayacaktır. Bugüne kadar Trabzonsporumuzun şiddetle anılması bizleri ve camiayı üzmektedir. Bundan derhal herkesin uzaklaşması ve bu durumun kongreye yansıması lazım. Divan Başkanı olarak elimden geleni yapacağım. Kimsenin kuşkusu olmasın. Gerekirse ortaya vücudumu da koyarım, bu kongrenin sağlıklı koşullarda yapılmasını sağlarım. Ama sadece Divan Başkanı’na görev düşmez. Adaylara da, yönetime de, şehri yönetenlere ve siyasilere de görev düşer. Herkes Trabzonspor için görevini unutmamalıdır. Trabzon’u yönetenler, siyasetçiler, mutlaka Trabzonspor’a yakışır bir kongrenin oluşması için bir şeyler yapmak zorundadırlar. Kongre sonrası kazanan arkadaşa herkesin sahip çıkması lazım. Kaybeden kazanan tartışması yapmadan kongre sonrası kim kazanmışsa ona herkes doğal şartlarda, yasal şartlarda yapılan bir kongrenin sonucunda sahip çıkmalıdır."
 
ADAYLARA TAAHHÜTNAME İMZALATILACAK
 
Ali Sürmen, Trabzonspor tarihinde ilk kez adaylara bir taahhütname imzalamalarını teklif edeceklerini vurgulayarak, "Belki spor tarihinde ilk defa olacak. İmzalamak veya imzalamamak adayların takdirindedir. Kongre sonrası tartışacağımız şeyler var. Yönetimin süresi 1 yıl mı 3 yıl mı olacak? Harcamalar nasıl olacak? Kimse imzalamak zorunda değildir. 3 madde halindedir, istediğine de taahhüt verir" dedi. Sürmen, daha sonra Celil Hekimoğlu’na ve ekibine taahhütnameyi okudu:
 
1-Trabzonspor’un 5-6 Aralık 20125 tarihinde yapılacak kongrede başkanlığa aday biri olarak kongrenin camiamıza yakışır biçimde geçmesi için eylem ve söylemlerimizde bana ve ekibime düşen görevleri tam yapacağımı, Divan Başkanlık Kurulu’nca belirlenecek kongre divan başkanlık kurulunun, kongreyi yönetmesini şimdiden kabul ve taahhüt ediyorum.
 
2-Trabzonspor’un olağan genel kurulunda seçilecek yönetimin görev süresinin 1 yıl olduğunu, seçilmem halinde 20 Kasım-20 Aralık 2016 tarihinde yapılacak olağan kongreyi yönetim kurulu ve diğer kurulların seçimi olarak yapacağımı, derneğe bağlı şirketleri de dernek tüzüğündeki sınırlayıcı hükümlere göre yöneteceğimi taahhüt ediyorum.
 
3-Seçilmemiz halinde Divan Başkanlık Kurulu’nca oluşturulmuş ve çalışmalarını devam ettiren Tüzük Tadilat Komisyonu’na destek vereceğimizi, komisyonun çalışmalarını bitirmesini takip eden en geç bir ay içinde tüzük tadilatı için olağanüstü kongreyi toplayacağımızı taahhüt ediyoruz.’’
 
HEKİMOĞLU İMZALADI
 
Ekibiyle kısa bir toplantı gerçekleştiren ve Divan Başkanı Ali Sürmen’in odasına dönen Celil Hekimoğlu, üç maddenin de Trabzonspor’un menfaatlerini gözeten hususlar olduğunu belirterek, taahhütnameyi imzalamayı kabul ettiğini söyledi. Bunun üzerine Hekimoğlu, destekçilerinin alkışları eşliğinde metni imzaladı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER