Süper Kupa Halkbank'ın

Türkiye Erkekler Süper Kupa finalinde Arkasspor, Halkbank’a 3-0 yenilerek ikinci oldu.

Süper Kupa Halkbank'ın
Türkiye Erkekler Spor Toto Şampiyonlar Kupası finalinde Lig Şampiyonu Arkas ile Süper Kupa birincisi Halkbank, sezonun ilk kupasını alabilmek için Bursa’da karşı karşıya geldi. Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin izlediği mücadelede Halkbank, son lig şampiyonu Arkas karşısında zorlanmadan 3-0’lık skorla şampiyonluğa ulaştı. 
 
Sezonun yeni başlamasına karşın, iki takımında lige hazır görüntü vermediği mücadelenin ilk setini Halkbank 25-17 kazanarak 1-0 öne geçti. Rakibine oranla daha organize hücumlar eden Halkbank, ikinci sette de üstünlüğü rakibine vermedi. İl teknik molaya 8-4, ikincisine ise 16-10 önde geçerken seti ise 25-17 kazanarak 2-0’lık avantaj yakaladı. Üçüncü sette iye Halkbank’ın üstünlüğü vardı. İlk teknik molaya 8-5, ikincisine ise 8-16 önde geçerken, seti 25-16 ,maçı ise 3-0 kazanarak Şampiyonlar Kupası’nın sahibi oldu.
 
İkinci olan Arkas’ın ödüllerini Mustafa Göksu, şampiyon takımın kupası Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe verdi. Bu arada Halk Bankası’ndan Kevin Le Roux mücadelenin MVP’si seçildi.
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 20:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER