banner51

Sultanların Kadrosu Belirlendi

2014 FIVB Dünya Şampiyonası’nda mücadele eden A Milli Bayan Voleybol Takımımız’ın kadrosu açıklandı. Ay yıldızlı ekibimiz, 3-5 Ocak tarihlerinde Ankara’da yapılacak maçlarda Romanya, Ukrayna ve Güney Kıbrıs’la karşılaşacak.

Sultanların Kadrosu Belirlendi
 
 
2014 FIVB Bayanlar Dünya Şampiyonası’na Avrupa’dan katılacak olan ülkelerin belirleneceği CEV Avrupa Kıta Elemeleri’nin üçüncü ve son tur karşılaşmalarında mücadele edecek A Milli Bayan Voleybol Takımımızın kadrosu belli oldu. Kadro şu isimlerden oluşuyor:
 
Büşra Cansu, Eda Erdem Dündar, Gamze Alikaya, Gizem Karadayı, Gözde Sonsırma, Güldeniz Önal Paşaoğlu, Kübra Akman, Naz Aydemir Akyol, Neriman Özsoy, Neslihan Demir, Polen Uslupehlivan, Seda Tokatlıoğlu.
Ay yıldızlı ekibimiz. 3-5 Ocak 2014 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek Avrupa Kıta Elemeleri’nde; Romanya, Ukrayna ve Güney Kıbrıs ile I Grubu’nda mücadele edecek. Müsabaka programı şu şekilde;
 
3 Ocak 2014, Cuma
 
17.30 Güney Kıbrıs – Türkiye
20.30 Romanya – Ukrayna
 
4 Ocak 2014, Cumartesi
 
15.00 Türkiye – Ukrayna
18.00 Güney Kıbrıs – Romanya
 
5 Ocak 2014, Pazar
 
15.00 Türkiye – Romanya
18.00 Ukrayna – Güney Kıbrıs
 
Üçüncü tur karşılaşmalarında, 20 takım 5 grupta mücadele edecek ve gruplarını ilk sırada tamamlayan 5 ülke ile grup birincilerinin ardından en yüksek puana sahip olan 2 ülke takımı da doğrudan 2014 FIVB Bayanlar Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazanacak. Şampiyonaya ev sahipliği yapacak İtalya, 2013 Avrupa şampiyonu Rusya ve ikincisi Almanya ise, şampiyonaya direkt katılacak.
 
CEV Avrupa Kıta Elemeleri üçüncü tur 
 
karşılaşmalarında diğer gruplarda yer alan ülkeler ve karşılaşmaları oynayacakları şehirler ise şu şekilde;
J Grubu (Bakü): Azerbaycan, Sırbistan, İsrail, Estonya
 
K Grubu (Lodz): Polonya, İspanya, Belçika, İsviçre
 
L Grubu (Rovinj): Hırvatistan, Hollanda, Fransa, Macaristan
 
M Grubu (Varna): Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Beyaz Rusya
Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2014, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER