banner24

Sultanlar Mesaiye Başladı

Voleybolda 8 Haziran-1 Temmuz 2012 tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Grand Prix'sinde mücadele edecek A Milli Bayan Takımı, İstanbul'da kampa girdi.

Sultanlar Mesaiye Başladı

Burhan Felek Voleybol Kompleksi Volley Otel'de 2 Haziran'a kadar kamp yapacak olan milliler, ilk antrenmanlarını da TVF 50. Yıl Spor Salonu'nda gerçekleştirdi.

Antrenör Marco Aurelio Motta yönetimindeki milli takımın Dünya Grand Prix'si öncesi aday kadrosuna, Naz Aydemir, Nilay Özdemir, Eda Erdem Dündar, Bahar Toksoy, Ergül Avcı, Esra Gümüş, Gözde Kırdar Sonsırma, Güldeniz Önal, Neriman Özsoy, Selime İlyasoğlu, Neslihan Darnel, Polen Uslupehlivan, Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu, Gizem Güreşen, Büşra Cansu ve Özge Çemberci davet edildi.

Kadroda yer alan Eczacıbaşı VitrA takımı oyuncuları Esra Gümüş, Neslihan Darnel, Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu ve Büşra Cansu'nun, Türkiye Kupası maçı oynamaları nedeniyle izinli oldukları ve takıma 24 Mayıs Perşembe günü katılacakları belirtildi.

A Milli Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Marco Aurelio Motta, Dünya Grand Prix'si maçlarını Londra Olimpiyatları öncesi önemli bir hazırlık olarak gördüklerini söyledi.

Motta yaptığı açıklamada, Dünya Grand Prix'si maçlarını, Londra Olimpiyatları'na hazırlık çerçevesinde gördüklerini belirtirken, “Tabii ki kazanmak için oynayacağız ama takım kadrosunda maçlarda değişiklikler yapacağız. Olimpiyatlara gidene kadar bu dönemde takımı en hazır hale getirmeye çalışacağız” diye konuştu.

Grand Prix maçlarında bir karşılaşmayı kazansalar bile, bir sonraki maçta farklı bir kadro tercihi yapabileceğinin altını çizen Brezilyalı teknik adam, “Takımı ritme sokmak için bunu yapmamız gerekiyor. Olimpiyatlara kadar hem hazır halde hem de formda olabilmek için bu gerekli” ifadelerini kullandı.

Olimpiyatlarda yer alacak 9 takımın da Grand Prix'de olduğunu hatırlatan Motta, “Önemli rakiplere karşı oynayacağız. İyi bir deneyim olacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2012, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER