'Sorunlar 2 Dakikayla Çözülmez'

Trabzonspor’dan, Kulüpler Birliği’nin başlattığı ’2 dakika düşün’ kampanyasına tepki gösterildi, söz konusu kampanyaya, metnin içeriğinin eksikliklerle dolu olması nedeniyle onay vermedikleri belirtildi.

'Sorunlar 2 Dakikayla Çözülmez'
Süper Lig’de bu hafta oynanacak karşılaşmalarda uygulanacak, ’2 dakika düşün’ kampanyasına, Trabzonspor’dan tepki geldi. Bordo mavili kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, ’Futboldaki sorunların çözümü için değil 2 dakika 2 yıl düşünmenin bile yetersiz olduğu’ belirtilerek şu ifadelere yer verildi:
 
"Öncelikle bu hareket gerçekten temiz futbol ve güzel oyun isteyenlerle yürütülmelidir. Spora, topluma, hakemlere futbolun tüm değerlerine gösterilmesi gereken saygıyı ve futboldan uzak olması gereken şike, teşvik, ırkçılık, yanlı hakem kararları gibi güzel oyunu çirkinleştiren faktörleri hatırlatabilmek için, sağduyulu ve buna inanan bir zihniyet ile tek vücut olmalıyız. Bu hareket, evet, sadece sahaya girip hakeme saldıran taraftara yönelik olmamalıdır. Bizi bu noktaya getiren herkese ve istediği sonucu alamayınca kendini kaybedip Türk futbolunu zedeleyen her söyleme, itibarını yok eden her eyleme karşı olmalıdır."
 
"Trabzonspor Kulübü olarak, futbolu bu hale getirenleri en azından 2 dakika utanmaya, ardından 2 dakika düşünmeye, sonrasında gerçekten futbola saygıya, adil ve güzel oyuna davet ediyoruz" ifadelerinin yer aldığı açıklama, şöyle devam etti:
 
"Bu uygulama, sinirlerine hakim olamayan yöneticiye, halkı kışkırtan tribün liderine, provokasyoncuya, haddini aşan yorumcuya, profesyonel olması gerekirken öfkesine yenilen oyuncuya, kazanmak adına her yolu mübah gören kulüp yöneticilerine, kuralları adil uygulamayanlara, şikeye, teşviğe, ırkçılığa, antrenörün başını yarana, sahaya girip futbolcuya saldırana, taraftarı tribünden aşağıya atanlara, bıçaklayanlara, ölümüne sebep olanlara, polis araçlarını yakanlara, manipülasyona, kısacası bugün geldiğimiz noktaya bizi getiren her şeye karşı olmalıdır."
Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2016, 18:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER