Son Sözü 'Fenerbahçe'

Aziz Yıldırım'ın, pazartesi günü açıklanacak karar öncesinde son sözü sorulduğunda, “Her zaman olduğu gibi son sözüm darağacında olsak bile Fenerbahçe” karşılığını vereceği öğrenildi.

Son Sözü 'Fenerbahçe'

 

Bir yıla yakın süredir cezaevinde yatmakta olan Aziz Yıldırım başta olmak üzere yargılanan 93 sanıkla ilgili karar, pazartesi günü verilecek. Karar öncesi Mahkeme Heyeti, sanıklara son sözlerini, söylemek istedikleri birşey olup olmadığını soracak. Ardından da alınan karar, sanıkların yüzlerine karşı okunacak. Fenerbahçe Başkanı’nın, Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci tarafından son sözü sorulduğunda vereceği yanıtın şimdiden hazır olduğu belirlendi. Davanın başından beri suçsuz olduğunu savunan, bunun bir “Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe’yi bitirme operasyonu” olduğunu iddia eden Aziz Yıldırım’ın, Mahkeme Başkanı son sözünü sorduğunda, “Ne karar verirseniz verin, Fenerbahçe’yi ve Fenerbahçelilik kavramını ortadan kaldırmaya hiç birimizin gücü yetmez. Her zaman söylediğim sözü yine haykıracağım; Darağacında olsak bile son sözüm Fenerbahçe” diyeceği öğrenildi.
 
Duruşmayı Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Başkanvekili Abdullah Kiğılı, Aykut Kocaman, Rıdvan Dilmen, eski yöneticiler Ali Koç, Murat Özaydınlı ve Mahmut Uslu’nun yanı sıra, Kulüpler Birliği Başkanı Halil Ünal ile Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Antalya Başkanı Hasan Akıncıoğlu, Mersin Başkanı Ali Kahramanlı ve Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı da izledi. Başkanlar,  Aziz Yıldırım ve İlhan Ekşioğlu ile tokalaşıp, ayaküstü sohbet etti. Bu arada Ankaragücü eski Başkanı Cemal Aydın’ın, “Arkadaşlarımız bizi görünce moralleri artar, savunmalarını biraz daha güçlü ve güzel yaparlar diye buradayız. Aziz Başkan’la Metris’te herhalde 15 civarında görüşme yaptım. Biz üzerimize düşen adamlık görevini yerine getiriyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2012, 09:06
YORUM EKLE

banner47