Sivas 4 Eylül Stadı Galatasaray'a Hazır

Mediacana Sivasspor ile Galatasaray müsabakasına sahne olacak 4 Eylül Stadı’nın zemi, yarınki maç için hazır hale getirildi.

Sivas 4 Eylül Stadı Galatasaray'a Hazır
Stat Müdürü Fatih Şimşek, saha zeminine hiç dokunmadıklarını, alttan ısıtmalı sistemle karların kendiliğinden eridiğini, tribünlerde ise bazı kısımlarda kar olduğunu açıkladı. Çalışmalar sonucu tribünlerin de Galatasaray maçına hazır hale geleceğini ifade eden Fatih Şimşek, şunları söyledi:
 
"Şu anda hava sıcaklığız dışarıda sıfırın altında 15 derece. Ama zeminde artı 16 derecelik bir ısı var. Sıkıntı yok. Dün yaklaşık 10 santimetre kar yağdı ama hiç müdahale etmeden kar kendiliğinden eridi. Yarın bir sıkıntı olmadan maçımızı atlatıp bitireceğiz. Kasım aylarının ilk günlerinden itibaren ısıtmalarımız sorunsuz şekilde çalışıyor. Stadımız zemini Ankara’dan bulunan mühendisimiz online olarak müdahale edebiliyor."
 
ZEMİNDE UFAK BUZLANMA OLABİLİR
 
Karşılaşma saatinde hava sıcaklığının eksi 17 derece olacağını tahmin ettiklerini belirten Fatih Şimşek, şöyle devam etti:
 
"Maç saatinde zeminde ufak tefek buzlanmalar bekliyoruz. Çünkü alttan sıcak, üstten soğuk olduğu için zeminde buzlanma oluyor. Karşılaşma saatinde hava sıcaklığının sıfırın altında 17 ile 20 derece olmasını bekliyoruz. Soğuk bir havada sıcak bir atmosferde maçı bitireceğiz."
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER