Sırbistan Derbisi Olaylı Geçti

EURO 2016 Grup maçlarında çıkan olaylar nedeni ile tatil edilen Sırbistan - Arnavutluk maçının etkisi Belgrad’da devam ediyor. Dün oynanan Sırbistan derbisinde taraftarlar Arnavutluk ve Kosova bayrakları yakıp "Kosova Sırbistan’dır" pankartları açtılar.

Sırbistan Derbisi Olaylı Geçti
Belgrad’da ki Partizan stadın da oynanan Partizan - Kızılyıldız derbisi, Partizan’ın 1-0 galibiyetiyle sona ererken, karşılaşmada olaylı Sırbistan - Arnavutluk maçının benzeri olayları yaşandı. Derbi maçın oynandığı Partizan stadının dört bir yanında "Kosova Sırbistan’dır" pankartları yer alırken , "Arnavutlara Ölüm" sloganları atılarak , Arnavutluk ve Kosova bayrakları yakıldı. Ayrıca maç sırasında Partizan ve Kızılyıldız taraftarları da kendi aralarında çatıştılar .
 
YAKILAN MEŞALELERDEN MAÇ DURDU
 
Partizan ile Kızılyıldız arasındaki 147. derbi, Partizan’ın 1-0 galibiyetiyle sona erdi. Sırbistan Yelen Süper Ligi’nin 9. haftasında başkent Belgrad’da ki Partizan Stadı’nda Partizan ile Kızılyıldız arasında yapılan 147. derbi, ev sahibi takımın 1-0 galibiyetiyle sona erdi. Konuk takım Kızılyıldız taraftarlarının, meşale yakması üzerine çıkan kısa süreli gerginlik nedeniyle hakem Milorad Mayiç, yaklaşık 35 bin seyircinin izlediği maçı 7. dakikada durdurdu. Sahaya inen dumanın dağılmasının ardından karşılaşmaya devam edildi. Partizan, 77. dakikada Nikola Drinçiç’in golüyle 1-0 öne geçmeyi başardı ve karşılaşmadan da aynı sonuçla galip ayrıldı.
 
BEŞİKTAŞ 23 EKİMDE BU SAHADA KRİTİK MAÇA ÇIKACAK
 
23 Ekimde, Beşiktaş , UEFA Avrupa Ligi maçı çerçevesinde Belgrad’da ki bu olaylı stadyumda Partizan ile karşılaşacak.
 
EUFA’nın da kritik maç ilan ettiği Partizan - Beşiktaş maçın öncesi Sırp polisi alarma geçti.
 
Bu önemli karşılaşmada Beşiktaş’ı desteklemek için , Arnavutluktan, Kosova’dan ve özelikle Novi Pazar’da ki Müslümanlar , stat da hazır bulunacaklar belirtirken , Sırp taraftalar da bu maçta Arnavutluk yada Türkiye bayrağının açılmasını engellemek için hazır olduklarını söylediler. Kritik maçta 2 bin polisin görev alacağı söylenilirken Kosova ile Arnavutluk televizyonları da Partizan-Beşiktaş maçını naklen yayınlayacak.
 
Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2014, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER