Sınırsız Bütçe!

Fenerbahçe Yönetimi, transferde futbol şubesi ile Teknik Direktör Aykut Kocaman’a sınırsız yetki verdi. Başkanvekili Abdullah Kiğılı, “Kimi isterler ise o futbolcu Fenerbahçe’de forma giyer. Yeter ki bu formaya layık, taraftarı mutlu edecek isimler olsun” diye konuştu.

Sınırsız Bütçe!

Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Abdullah Kiğılı sarı-lacivertli taraftarın yüreğine su serpecek bomba gibi açıklamalar yaptı.
Kiğılı, UEFA’nın Fenerbahçe’yi Şampiyonlar Ligi’ne davet etmesinden sonra transfere ucu açık sınırsız bir bütçe ayırdıklarını, alınacak futbolcular konusunda tüm yetkinin Asbaşkan Ali Yıldırım, Teknik Direktör Aykut Kocaman ve menajer Hasan Çetinkaya’da olduğunu belirterek, “Kimi isterler ise o futbolcu Fenerbahçe’de forma giyer. Yeter ki bu formaya layık isimler olsun” diye konuştu.

15 ay önce 1 milyar dolar değerinde olan Fenerbahçe Kulübü hisselerinin 3 Temmuz şike süreciyle birlikte yarı yarıya azaldığını anlatan Kiğılı, “UEFA’nın kararından sonra 24 saat içinde yüzde 25’lik bir artış kaydedildi. Şimdi hedefimiz en kısa sürede 750-800 milyon dolara doğru çıkmak. O noktaya doğru hızla geliyoruz. Şampiyonlar Ligi’nde ön elemeleri geçtiğimiz takdirde 1 milyar doları bulacağımıza eminim. Bunun yüzde 15’ni halka açıldığımız vakit elde edilecek gelirle istediğimiz her transferi gerçekleştirebiliriz” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’nin borsaya girişte Beşiktaş Kulübü’nü örnek alması gerektiğini ancak yanlıştan dönüldüğünü anlatan Kiğılı şöyle devam etti: "Beşiktaş bu konuda en isabetli kararı verdi. Biz ve Galatasaray önce Dernek ile Sportif A.Ş’yi ayırdık. Görüldü ki zarar ediyoruz. Hisselerimizi Sportif A.Ş. altında toplamak en doğrusu idi. Gecikmeli de olsa bu zarardan kurtulduk. Bundan sonra yerinde politikalar izleyerek Fenerbahçe’nin değerini daha da artıracağız. Bir kulüp için en önemli şey ekonomik politikalarını dünya koşullarına uygun belirlemek ve uygulamaktır. ”

Avusturya’ya gidecekler
Sarı-lacivertli ekibin yeni sezon öncesi Almanya’da yapmayı planladığı kamp çalışmaları Avusturya’ya alındı. Resmi siteden yapılan açıklamada, “Bu çerçevede; Belçika’nın Charleroi, Almanya’nın St. Pauli, İspanya’nın Real Mallorca ve Getafe takımlarıyla birer hazırlık maçı yapma konusunda karşılıklı mutabakat sağlanmıştır” ifadesine yer verildi. Fenerbahçe Kulübü, Almanya’da planlanan hazırlık maçlarının, Alman Futbol Federasyonu’nun getirdiği yasak nedeniyle iptal edildiğini, bu nedenle hazırlık maçı kamp programı organizasyonun 16-26 Temmuz dönemi için Avusturya bölgesine yönlendirildiğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2012, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER