banner51

'Şeytan Lakabından Rahatsız Değilim'

Fenerbahçe ve millyi takımın eski oyuncusu yorumcu Rıdvan Dilmen, Muğlaspor’da oynadığı dönemde teknik direktörlüğünü yapan Kemal Dirikan’ın kendisine koyduğu "Şeytan" lakabından rahatsızlık duymadığını söyledi.

'Şeytan Lakabından Rahatsız Değilim'
Turgut Reis Anadolu Lisesi’nin 150’inci yıl kutlama programı etkinlikleri çerçevesinde Muğla’ya gelen Dilmen, Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen söyleşide Fenerbahçe’nin gol ortalaması yüksek bir orta saha oyuncusu alması gerektiğini söyledi. Objektif bir yorumcu olduğunu belirten Dilmen, kendisine sorulan sorulara şu yanıtları verdi:
 
"Yıllar önce rahmetli Kemal Dirikan hocam beni daha iyi yerlerde görmek için Boluspor’a gönderdi. Bu yüzden Muğla’dan erken ayrıldım. Kemal Hocam’ın kıvraklığım, çabukluğum ve kurnazlığım nedeniyle bana taktığı ’Şeytanlakabından rahatsızlık duymuyorum. Bugüne dek futbolun dışında başka bir meslek düşünmedim. Dünya futbolunu yakından takip ediyorum. Futbol programlarının süresinin uzun olduğunu düşünüyorum. 45 dakikayı geçmemesi gerekiyor. Fenerbahçe 10-12 gol ortalaması olan, 25-26 yaşlarında bir orta saha oyuncusu almalı."
 
Rıdvan Dilmen, konuşmasının ardından fotoğrafı çektirdi, bol bol Fenerbahçe forması imzaladı. Ünlü yorumcu, Turgutreis Lisesi’nde birlikte eğitim gördüğü sınıf arkadaşları ile hasret giderdikten sonra Muğla’dan ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2014, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER