Servet Değerinde Bilet!

Şampiyonu belirleyecek derbi için satışa çıkmaya başlayan 16 bin bilete 250 bin talep var. Fenerbahçe karaborsayı önlemek için alarm verdi.

Servet Değerinde Bilet!

Şampiyonu belirleyecek olan derbiyi statta izlemek isteyen Fenerbahçeli taraftarlar bilet bulabilmek için müthiş bir çılgınlık yaşıyor. 52 bin kapasiteli Şükrü Saracoğlu Stadı için 16 bin biletin satışa çıkarılacak olması nedeniyle futbolseverler bir araba parasını gözden çıkarmış durumda. Krizi fırsata çevirmek isteyen bazı kişiler, 132 TL'ye satın aldığı Fenerium alt tribün biletini internet üzerinden tam 12 bin TL'le satışa çıkarmış durumda. Bilete gösterilen ilgi, yaşanan çılgınlığın boyutunu gözler önüne seriyor.

Derbi için internette 'kombine pazarı' kuruldu. Kombine kartların fiyatları son maçta 5 bin liraya dek çıkıyor. Cumartesi akşamı Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki tarihi maçın biletlerine beklendiği gibi çok büyük ilgi var. Şampiyonun belli olacağı maç için sanal alemde kombine pazarı kuruldu. 50 bin 530 koltuk kapasiteli Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda 33 bin kombine kart sahibi, maça sayılı günler kala en gözde olanlardan... 800 ile 7 bin 450 TL arası fiyatlarla kombine kart alanlardan bazıları, kombinelerin bir sezonluk parasını bir maçta çıkarıyorlar. Sanal alemde, "Bu unutulmaz maçı kaçırmak istemiyorsan hemen ulaş" sloganıyla tribünün konumuna göre kombineler bin 500 ile 5 bin 500 TL arasında satışa çıkarıldı. Yer ve konuma göre fiyatlar artıyor. Kale arkaları için istenen rakam 500 TL ile bin 500 TL arası... Maratonda maçı izlemek isteyenlerin ise biraz paraya kıyması gerekiyor.

Tarihi derbinin kombine kart fiyatı 5 bin 500 TL'ye kadar çıkıyor. İnternet üzerinden ilanla kombinelerini satışa çıkartanların bazıları, 'Kartı da anı' olarak hediye ediyor. Kimilerine elden teslimi şart koşarken, kimileri de 4'er kombine pazarlıyor. .

Kombine kartlar bir yana bu maç için satışa çıkarılan biletlerden pazarı en çok olan kale arkaları...17 bine yakın koltuğun çok sayıda talibi var.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2012, 11:05
YORUM EKLE

banner47