Şampiyondan Avrupa'da 8 Madalya

Denizli Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Spor Kulübü’nün down sendromlu yüzücüsü Tuğrul Şahin, İtalya’nın Loana kentinde düzenlenen Özel Sporcular Avrupa Yüzme Şampiyonası’ndan 8 madalya ile döndü.

Şampiyondan Avrupa'da 8 Madalya
8 ayrı kategoride yarışan Şahin, toplamda 3 altın, 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 8 madalya kazandı. Tuğrul Şahin, İtalya dönüşünde Denizli Pamukkale Üniversitesi spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ö.Levent Tuncay, Spor Merkezi Müdürü Fırat Eser, Antrenörler Bayram Yalçınkaya, Selçuk Kıran ve ailesiyle birlikte Denizli Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Hüseyin Bağcı’yı makamında ziyaret etti.
 
Tuğrul Şahin’i kutlayan Rektör Bağcı, özel sporcunun elde ettiği başarıdan duyduğu mutluluğu dile getirirken, "Kulübümüz tüm branşlarda zirvede yer aldığı gibi, kendi bünyesinden başarılı sporcular çıkarmaya başlamıştır. Bu bağlamda üniversitemizin, kulübümüzün her zaman yanında olduğumuzu bildirir, sporcumuzu, ailesini, spor merkezi yetkililerini ve antrenörlerimizi tebrik ederim" dedi. Rektör Bağcı daha sonra milli yüzücü Şahin’e altın taktı. 
 
 
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER