Rus Ekibine Olağanüstü Koruma

Turkısh Airlines Euroleagu C Grubu’ndaki 9’uncu maçında yarın Karşıyaka Arena’da saat 19.00’da Pınar Karşıyaka ile karşılaşacak Rus temsilcisi Lokomotiv Kuban, İzmir’e olağanüstü güvenlik önlemleri arasında geldi.

Rus Ekibine Olağanüstü Koruma
Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesinden sonra başlayan kriz sürecinde, Rusya’nın charter uçuşları yasaklaması yüzünden özel uçuşunu iptal edip, İstanbul üzerinden THY’nin tarifeli uçağı ile İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na gelen Kuban’ı VIP çıkışından itibaren 3 otobüs dolusu çevik kuvvet polisinin yanı sıra Yunus olarak bilinen motosikletli polis ekipleri ile çok sayıda sivil polis aracı yakın korumaya aldı.
 
Dikkat çekmemek için her zaman olduğunun aksine takım eşofmanlarının yerine farklı renkli eşofmanlar ve sivil kıyafetler giydikleri gözlenen Lokomotiv Kuban’ın oyuncuları alınan önlemler karşısında şaşkına dönerken, ABD’li basketbolcular polis ekiplerini ve medya mensuplarını cep telefonu kamerasıyla görüntülemekten kendilerini alamadılar. Bu arada polis ekipleri, güvenlik gerekçesiyle Rus kafilesini taşıyan otobüsün havaalanı ile otel arasındaki güzergahta trafik ışıklarında durmasına izin vermedi. Polislerin yarın sabah yapılacak ter antrenmanı ve akşam oynanacak maçta da olağanüstü önrlemlerini sürdüreceği bildirildi.
 
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2015, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER