banner9

Rio'ya Palandöken'de Hazırlanıyor

Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde 2016’da yapılacak yaz olimpiyatlarında çekiç atmada katılmaya hak kazanan Kıvılcım Kaya Salman, yükseklik kampı için Erzurum’a geldi. Salman, "Palandöken’de oksijen soluyan madalyaya koşuyor. Ben de madalya alıp geleceğim" dedi.

Rio'ya Palandöken'de Hazırlanıyor
 
Denizden 3 bin 176 metre yükseklikteki Palandöken Dağı’nın çam ağaçları ile kaplı 2 bin 500 metresinde çekiç sallayarak güç depolayan Kıvılcım Kaya Salman, Rio de Janeiro’yu sallayacağını söyledi. Olimpiyat barajını geçtikten hemen sonra çalışmalara başladığını ve yüksek irtifa kampı için Palandöke’e geldiğini vurgulayan Salman, şunları söyledi:
 
"Hiç bilmediğim bu spor dalında 2004 Olimpiyatlarında gümüş madalya alan Eşref Apak’ı televizyonda izlerken bu sporu yapmaya karar verdim. Ailemin de desteği ile çekiç atmaya başladım ve bugünlere geldim. Çekiç atmada Türkiye rekorlarım, Olimpiyat, Dünya ve Avrupa’da derecelerim var. Olimpiyatdan madalya ile döneceğime inanıyorum. Kamp istediğimiz gibi geçiyor. Palandöken’den sonra sıfır rakımda kamp yapıp, Brezilya’da boy göstereceğiz."
 
Atmalar Milli Takımı antrenörü Artun Talay, çekiç atma branşında yarışan Kıvılcım Kaya Salman’ın 71.37 metre atarak Olimpiyatın kapısını açtığını belirtirken şöyle konuştu:
 
"Yüksek irtifada antrenman yapmak son derece önemli. Rio’dan madalya ile döneceğimize inanıyorum. Ama Türkiye’de futbolun dışındaki diğer spor dallarına az ilgi gösterilmesi sporcuların motivasyonunu bozuyor. Olimpiyata 9.5 ay kalmasına rağmen medyada son derece düşük bir ilgi var."
Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2015, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER