Rio'da Üst Düzey Güvenlik

Olimpiyatlar için yaklaşık 85 bin polis görevlendirildi.

Rio'da Üst Düzey Güvenlik
2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nın düzenlendiği Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde alınan sıkı güvenlik önlemleri dikkati çekiyor.
 
Rio de Janeiro'daki Maracana Stadı'nda gerçekleştirilecek açılış töreniyle 6 Ağustos Cumartesi günü TSİ 02.00'de resmi olarak başlayacak olimpiyatlar için şehirde yaklaşık 85 bin polis ve asker görevlendirildi.
 
Güvenlik güçlerinin çoğu, Olimpik Park ve Atletler Köyü'nün bulunduğu Barra bölgesinde emniyeti sağladı.
 
Ayrıca 3 binden fazla emniyet aracı, şehrin farklı bölgeleri ve spor müsabakalarının yapılacağı tesislerde konuşlandırıldı. Tesislerin içinde güvenliği sağlayan silahlı askerler göze çarptı.
 
Rio de Janeiro'da 2 günlük olimpiyat tatili
 
Rio 2016'nın başlamasına kısa süre kala, Rio de Janeiro'da 2 günlük resmi tatil ilan edildi. İki günlük tatil sayesinde, güvenliği kontrol etmek ve yoğun trafiğin rahatlaması amaçlandı.
 
Öte yandan medya merkezi ve organizasyon alanlarındaki altyapı eksiklerinin giderilmesine devam ediliyor.
 
Zika virüsüne karşı sivrisinek ilacı
 
2016 Rio Olimpiyat Oyunları öncesi sık sık gündeme gelen Zika virüsüne karşı ilginç bir önlem alındı.
 
Medya merkezinde basın mensuplarına hediye edilen çantaların içinde bilgilendirici belgelerin yanı sıra birer adet sivrisinek ilacına da yer verildi.
 
Buna karşın kış mevsimi yaşanan Brezilya'da sivrisineklerin az sayıda olduğu gözlendi.
 
Sivrisinek ısırması dışında kan ve cinsel ilişki yoluyla da bulaştığı ortaya çıkan Zika virüsünün, Brezilya'da doğan çocuklarda hızla artan mikrosefali (küçük kafa) vakalarıyla bağlantısı olduğu sanılıyor.
Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2016, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER