Reto Ziegler: 'Fenerbahçe'ye Aşığım'

Bonservisi Juventus'ta olan ve geçen sezon Fenerbahçe'de kiralık olarak oynayan Reto Ziegler önemli açıklamalar yaptı.

Reto Ziegler: 'Fenerbahçe'ye Aşığım'

 

Bonservisi Juventus'ta olan ve geçen sezon Fenerbahçe'de kiralık olarak oynayan Reto Ziegler, sarı lacivertli renklere aşık olduğunu söyledi. Sarı lacivertlilerin Hasan Ali Kaldırım'ı transfer etmesiyle Zigler'in Juventus'tan transferi adına bir girişimde bulunulmaycağı yorumları yapılmıştı. 
 
telefonla ulaşılan İsviçreli futbolcu, Fenerbahçe'yle olan kiralık sözleşmesinin devam ettiğini belirtti.
 
Başarılı futbolcu, en büyük arzusunun Fenerbahçe'de devam etmek olduğunu belirtirken, "Umarım bir an önce her şey netleşir. Fenerbahçe'yi çok seviyorum ve devam etmek istiyorum. Kulübüme büyük bir saygı duyuyorum. Bir an önce her şeyin netleşmesi ve yeni sezona tam olarak konsantre olmayı istiyorum. Takımımın sezon öncesi ilk antrenmanında yer almak istiyorum" dedi. 
 
Ziegler, "Türk basını Beşiktaş'ın da seni istediğini yazıyor, sana bilgi geldi mi?" şeklindeki soruya ise "Beşiktaş ve diğer büyük Türk takımlarına saygı duyuyorum. Hepsi çok değerli kulüpler. Fakat ben Türkiye'de Fenerbahçe'den başka bir takım da oynamak istemiyorum. Dönersem tek seçeceğim kulüp Fenerbahçe olur. Umarım Fenerbahçe'ye geri dönerim. Geçen sezon takım olarak büyük bir mücadele verdik. Zaman zaman sevindik, zaman zaman üzüldük. Fenerbahçe'de olmaktan dolayı çok mutlu oldum" diye konuştu.
 
Yeniden Fenerbahçe'de oynamak istediğini döne döne vurgulayan Ziegler, "Şu anda tatildeyim. (Gülerek) Nerede olduğumu size söyleyemem. Umarım kısa sürede durum netleşir. Yeniden Fenerbahçe'de oynamak istiyorum. Juventus ve diğer alternatifler konusunda yorum yapmak istemiyorum; çünkü bu konudaki her sözüm ya da açıklamam speküle edilebilir" dedi. 
 
Tecrübeli futbolcu, "Fenerbahçe'li yetkililerle temasta mısın?" sorusuna ise "10 günden bu yana tatildeyim" şeklinde cevap verdi.
Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2012, 16:37
YORUM EKLE

banner47