banner51

Rekor Katılım!

Türkiye’de düzenlenen en önemli spor organizasyonlarından olan Vodafone İstanbul Maratonu’nun bu yıl 36’ncısı düzenlendi.

Rekor Katılım!
Vodafone İstanbul Maratonu’nda 118 ülkeden yaklaşık 25 bin sporcu rekor katılıma imza attı. 150 bini aşkın İstanbullu da halk yürüyüşüyle Asya’dan Avrupa’ya geçti.
 
Maratonun en uzun koşusu olan 42 kilometre 195 metre Boğaziçi Köprüsü gişelerinin yaklaşık 300 metre gerisinden başlayarak Sultanahmet Meydanı’nda son buldu.
 
150 bin kişinin katıldığı halk koşusu da Altunizade’den başlayarak Dolmabahçe’de son buldu
 
Maratonda erkeklerde birinciliği Faslı atlet Hafid Chani, kadınlarda ise Etiyopyalı atlet Amane Gobena göğüsledi. Birinciler 50’şer bin dolar para ödülünün sahibi olurken, organizasyon kapsamında toplamda 1 milyon 1.000 dolar ödül dağıtıldı
 
Maratonda Öğretmen Akademisi Vakfı yararına yarışan Sezer Demir, Milli Eğitim Bakanlığı’nda çalışan bir öğretmenim. Vakfımız 6 seneden beri hizmet veriyor. Bu konuda tek sivil toplum kuruluşu. Öğretmenlerin eğitimlerine mesleki gelişimlerine yönelik eğitim veriyoruz. 6 yılda 79 ilde 80 bin öğretmene ulaştık ve bu sayıyı daha da arttırmak istiyoruz dedi.
 
Demir ayrıca, 36. İstanbul Maratonu’na Öğretmen Akademisi Vakfı olarak 7 kişiyle katıldıklarını ifade ederek; 6728 diye bir mesaj hattımız var. Biz bununla daha fazla bağış toplayıp daha fazla öğretmene ve öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz. Onun için biz buradaydık. 6728’e boş bir mesaj atarak Öğretmen Akademisi Vakfı’na destek olabilirsiniz ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2014, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER