Potuk'un Derdi Şimdi Anlaşıldı

Galatasaraylı yönetici Abdurrahim Albayrak, Alper Potuk için Eskişehir Başkanı Halil Ünal'la görüşürken, genç oyuncunun Cim Bom'a transfer olmak üzere yöneticilerden izin istediği öğrenildi.

Potuk'un Derdi Şimdi Anlaşıldı

 

Sarı-Kırmızılılar Alper Potuk transferinde artık sona yaklaşıyor... Yurt içindeki temasları yürüten Abdurrahim Albayrak, bir kez daha Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal’la genç oyuncunun transferi için görüştü ve pazarlıklar başladı. Es Es kapıyı 5 milyon Euro’dan açarken, Galatasaray’ın 3.5 milyon Euro artı bir oyuncu teklifine çeşitli bonuslar eklendi. İlk etapta yerli oyuncuya sıcak bakan Eskişehir cephesi, büyük ihtimalle takasta Sercan Yıldırım ya da Yiğit Gökoğlan’dan birini tercih edecek. Bu konuda Ersun Yanal’ın vereceği rapor belirleyici olacak. Dün yaşanan bir gelişme ise Alper Potuk’u iyice Galatasaray’a yaklaştırmış durumda.
 
22 yaşındaki futbolcu, kulüp yöneticileriyle görüşerek, Galatasaray’a transferi için izin istedi. Genç yetenek, geçtiğimiz hafta içinde de menacerini değiştirmişti. Alper’in bu hamlesinin, Sarı-Kırmızılı ekipten aldığı teklifin ardından gerçekleşmesi, “Cim Bom’a gitmek istiyor” diye yorumlanmıştı.
 
Galatasaraylı yöneticilerin en büyük arzusu, Kayserispor’la yaşanan Amrabat krizine benzer bir durumun tekrar ortaya çıkmaması. Bunun için gerekli önlemleri alan Sarı-Kırmızılılar, Eskişehir cephesinin bu transfere yaklaşımından gayet memnun.
 
Alper Potuk geçen sezonun devre arasında Fenerbahçe’ye transfer olmak üzereydi. Kulüpler bonservis konusunda anlaşmış, genç oyuncu imza için İstanbul’a gelmişti. Ancak Alper’in, kontratına ‘takımın ligden düşmesi halinde serbest kalır’ maddesi koydurmak istediği için transferinin son anda yattığı iddia edilmişti.
Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2012, 11:06
YORUM EKLE

banner47