banner24

'Potanın Perileri' Antalya'da

FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri'ne hazırlanan A Milli Kadın Basketbol Takımı, Antalya'da ikinci etap kamp çalışmalarına devam ediyor.

'Potanın Perileri' Antalya'da

 

FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri'ne hazırlanan A Milli Kadın Basketbol Takımı, Başantrenör Ceyhun Yıldızoğlu yönetiminde Kepez Arena Spor Salonu'nda antrenman yaptı. Kondisyon ve taktik ağırlıklı çalışma yapan 'Potanın Perileri'nin, antrenmanda keyifli oldukları gözlendi. A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, sakatlıkları bulunan Nevriye ve Birsel Esra'nın da takımla birlikte kampta yer aldığını söyledi.
 
Antalya kampında kondisyon, savunma ve ofansif ağırlıklı taktik çalışma yapacaklarını vurgulayan Yıldızoğlu, kampın son günlerinde Karadağ, Japonya ile Belarus'un katılacağı Kepez Turnuvası'nda hazırlık maçı oynayacaklarını belirtti. Olimpiyatlara katılmak istediklerini ifade eden Yıldızoğlu, "Bizim öncelikli hedefimiz olimpiyat vizesi almak. Olimpiyat vizesi aldıktan sonraki yapacağımız çalışmarla en iyi dereceyi hedefliyoruz. Daha önce hiç katılmadığımız, dünyanın en iyi takımlarının katıldığı organizasyona gideceğiz. Oraya Avrupa finalisti unvanı ile gideceğiz. Bu unvanın hakkını vermek isteyeceğiz" diye konuştu.
 
Yıldızoğlu, Türk vatandaşlığına geçerek ay yıldızlı forma için mücadele edecek olan Kuanitra Holingsvorth'ı takımdaki herhangi bir eksiklikten dolayı devşirmediklerini, olası bir sakatlık durumunda takımda huzursuzluk olmaması için takıma kazandırdıklarını dile getirdi. Milli takımda uzun boya sahip fazla oyuncu olmadığına dikkati çeken Yıldızoğlu, Türk vatandaşlığını seçen diğer oyuncu Kristen Newlin'in ise Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda takıma önemli katkı yaptığını vurguladı. Yıldızoğlu, "Biz bir çırpıda Kristen'i kenara bırakıp, Kuanitra'yı almadık. İkisi de ellerinden gelen çabayı gösteriyor. Biz elemelerde ve finallerde en formda oyuncuyla yolumuza devam edeceğiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2012, 21:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER