Play Off Tarih Oldu!

Yayıncı kuruluş geçtiğimiz sezon uygulanan Play-Off sisteminin 2012-13'te de devam etmesini istedi. Ancak federasyon bu talebi reddetti. TFF, ''Süper Lig 26 Ağustos'ta başlayacak ve 34 hafta sürecek'' dedi

Play Off Tarih Oldu!

 

Geçtiğimiz sezon Süper Lig tarihinde ilk kez uygulanan Play-Off büyük tartışmalara neden olmuştu. Kamuoyu da günlerdir aynı soruyu soruyordu: ‘Yeni sezonda Süper Final olacak mı?’ Türkiye Futbol Federasyonu cevabı merakla beklenen bu soruyu dün yanıtladı. Yayınca kuruluşun hafta içinde yazılı bir şekilde başvurup, Süper Final uygulamasının devam etmesini istemesine federasyondan ret geldi. Aralarında Fatih Terim ile Aykut Kocaman’ın da yer aldığı teknik direktörlerle dün bir araya gelen TFF yetkilileri, yaptıkları toplantıda 34 haftalık haftalık bir lig planlaması düzenledi. İstinye’deki federasyon binasında gerçekleştirilen toplantıda ilk gündem maddesi kuşkusuz lig takvimiydi.
 
İki saat süre görümede Süper Lig’de yeni sezonun 26 Ağustos’ta başlamasına karar verildi. 23 Aralık’ta tatile girecek olan ligde, ikinci yarıya 20 Ocak 2013’te devam edilecek ve 12 Mayıs 2013’te sezon sona erecek. Türkiye Kupası’nda ise geçen sezon geçilen tek maçlı eleminasyon sisteminin yerine tekrar grup karşılaşmaları oynanacak. Sınırsız olan ancak sahada 6, kulübede 2 futbolcunun yer alabildiği yabancı uygulamasında bir değişiklik yapılmayacak. Kulüplerin altyapısında 3 yıl oynayan en az bir futbolcuyu kadroda bulundurma zorunluluğu ise yeni sezonda kaldırılacak.    
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER