Platini Fenerbahçe Çıkışı

İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen UEFA Kongresi sonrası UEFA Başkanı Michel Platini, Genel Sekreter Gianni Infantino ile birlikte basın mensuplarının karşısına çıktı. Platini, Fenerbahçe ile ilgili sorulara çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Platini Fenerbahçe Çıkışı

 

Platini, UEFA Kongresi sonrası İstanbul Kongre Merkezi'nde, UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino ve İletişim Direktörü Alexandre Fourtoy ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, kongrede yaptığı konuşmada şike konularında kulüplerin değil, şahısların cezalandırılmasının daha doğru olacağı yönündeki görüşüyle ilgili ne düşündüğü sorusuna, şöyle cevap verdi:
"Ankara'da 2 gün önce kendisiyle görüştüm. Bana da aynı şeyi ifade ettiler. (Haklısınız) dedim, ancak sistem bu şekilde oluşturulmuş. Bu şekilde oluyor. On yıllardır böyle oluyor. Disiplin komitesi bağımsız bir komite. Ben de size katılıyorum. Bir kulüp başkanı usulsüzlük yaparsa, takımı cezalandırılmamalı. Sayın Başbakan haklı, ama uzun süredir sistem bu şekilde yürüyor, bedeli kulüp ödüyor."
 
"2020 için oyum Türkiye'ye, ama..."
 
2020 Avrupa Futbol Şampiyonası için Başbakan Erdoğan'ın sözleriyle ilgili olarak da Platini, şu ifadeleri kullandı:
"Dosyası, eli çok güçlü Türkiye'nin tek sıkıntısı var. Benim görebildiğim, 2020'de Olimpiyat Oyunları'na da talip İstanbul. Hem Avrupa Şampiyonası, hem olimpiyat bir arada herhalde olmaz. Olimpiyatı alırlarsa aynı zamanda Futbol Şampiyonası'nı yapamayacaklarını düşünüyorum. Ben Türkiye için oy vereceğim. Çünkü Avrupa Şampiyonası Türkiye'de, İstanbul'da oynanmalı. Ama Olimpiyat Oyunları yapılırsa, sonra Avrupa Şampiyonası yapılacaksa oy vermem o zaman. Kararı demokratik bir oylama ile İcra Kurulu verecek."
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER