'Pahalı Transferlere Gücümüz Yeter'

Ünal Aysal, Amrabat transferiyle ilgili olarak, “7.5 milyon Euro teklif ettik. Evet, bu yüksek bir teklifti ancak Galatasaray'ın bu paraları ödeyebilecek gücü var” ifadelerini kullandı.

'Pahalı Transferlere Gücümüz Yeter'

 

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, gündemdeki birçok konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. İlk olarak transfer çalışmalarına değinen başkan, “Amrabat için 7.5 milyon Euro teklif ettik. Bunun çok büyük bir rakam olduğunu kabul ediyorum. Ancak Galatasaray’ın bu paraları verebilecek olanakları var. Kaldı ki Amrabat bizim gözümüzde çok büyük isimlerden biri de değil. Ancak iyi bir santrfor, çok iyi bir orta saha oyuncusu. Takım içerisinde bir düzen ve bir denge var. O dengeyi bozmamak lazım. Yani bir oyuncuya 2 milyon verirken öbürüne 5 milyon verirseniz, 5 milyonluk oyuncuyu arkadaşları oynatmazlar” diye konuştu. Ünal Aysal, Galatasaray’ın yurt dışında Atatürk’ten sonra akla gelen ikinci isim olduğunu söyleyerek, “Bizim bunun değerini iyi bilmemiz ve Türkiye lehine bu durumu çok iyi kullanmamız lazım. Benim yapmak istediğim ve esas vizyonumun temelinde yatan da budur” dedi.
 
Ünal Aysal, 2014 yılına kadar mali ve idari yapıyı güçlendirme ve Türkiye içinde başarı sağlama hedeflerini gerçekleştireceklerini söyleyerek, “2014 yılından sonra yurt dışı başarıları dönemi başlıyor. Eğer o dönemde bunu başaracağına inandığım genç arkadaşlar olursa ben çekileceğim. Ancak bu heyecanı görmem ve benim de sağlığım müsaade ederse görevime devam edeceğim” ifadelerini kullandı.
 
Her zaman iş adamı gibi düşündüğünü belirten Ünal Aysal, Fatih Terim’in de kendisine benzediğini söyleyerek, “İkimiz de kazanmayı seviyoruz, başarıya odaklıyız, sabırsızız ve heyecanlıyız” diye konuştu. Aysal son olarak, şike sürecine değinerek, 
“3 Temmuz’da başlayan süreçte bizim sorunumuz Fenerbahçe ile değildi. Bugün geldiğimiz noktada Fenerbahçe eğer yurt dışına gidebiliyorsa bundan sadece mutluluk duyarız” dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2012, 09:14
YORUM EKLE

banner47