Öztürk: Eskişehir Basket, Eskişehir'in Kulübü

Eskişehir Basket Kulübünün Başkanı Ersan Öztürk, "Uzun vadeli planlarımız var ama artık Olin Edirne firmasıyla bir ilişkimiz yok" dedi.

Öztürk: Eskişehir Basket, Eskişehir'in Kulübü
 
Eskişehir Basket  Başkanı Ersan Öztürk, As Başkan Güçlü Özyiğit, genel direktör Derya Yannıer, genel sekreter Eren Başer ve yönetim kurulu üyesi Murat Aşçı Rixos Eskişehir Otel’de basın toplantısı düzenledi. Olin Edirne basketbol takımının Eskişehir Basket’e dönüşme sürecini anlatan Öztürk şöyle konuştu:
 
"Eskişehir Basket olarak ligde yer almamız 30 Eylül tarihinde onaylandı. Yönetim olarak hepimiz geçmişte basketbol oynamış, bu işe gönül vermişiz ekibiz. Eğer bir şeyleri farklı yaparsak, genç nesilleri bu işin içine dahil edersek basketbolda daha özlenen tabloyu yakalayabiliriz diye düşünüyoruz. Bunun için de en doğru şehrin Eskişehir olduğuna karar verdik. Hem nüfus, hem kültür, üniversite, tesisler bu anlamda bize önümüzü açacak bir vizyon olarak geldi. Basket takımını Edirne’den Eskişehir’e taşımaya karar verdik. ’Eskişehir Basket Eskişehir’in kulübü diyebiliriz. Uzun vadeli planlarımız var ama artık Olin Edirne firmasıyla bir ilişkimiz yok. Anadolu Üniversitesi öğrencilerine indirimli bilet satışı yapmak istiyoruz. Amacımız salonu doldurmak. Bu konuda bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyoruz. Ulaşım konusunda da Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerimiz sürüyor."
 
ANTRENMANLAR İSTANBUL’DA, MAÇLAR ESKİŞEHİR’DE
 
Eskişehir Basket Genel Direktörü Derya Yannıer de çok kısa bir süre içerisinde takım kurduklarını ve taraftar desteğine ihtiyaçları olduğunu söyledi. Yannıer, şöyle konuştu:
 
"Takımımız genel olarak genç bir kadrodan oluşuyor. Herkes ilk defa bir arada oynayacak. Bu yüzden şehrin takımı sahiplenmesine, taraftarın destek olmasına ayrıca ihtiyaç duyuyoruz. Takım bu yıl idmanlarını İstanbul’da yapacak, maçlardan 1-2 gün önce Eskişehir’e gelip kampa girecek. Aslında bu bizim çok istediğimiz bir şey değil. Bu handikapı kapatmak için çalışmalarımız devam ediyor. Koçumuz Alp Bayramoğlu olacak ve takımımız 12 kişiden oluşacak."
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER