Özel Sporcular Federasyonundan Örnek Proje!

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu, Etimesgut Gençlik Hizmetleri ve İlçe Müdürlüğü ve Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Etimesgut İlçesindeki Özel Çocuk ve Gençlere yetenek taraması ve performans ölçümleri yapıldı.

Özel Sporcular Federasyonundan Örnek Proje!
Ankara Etimesgut İlçesindeki Özel Çocuk ve Gençlerin kişisel, fiziksel, sosyal ve zihinsel gelişimlerine katkı sunmak ve içlerinden Paralimpik sporcular yetiştirmek için planlanmış olan "ENGELLERİ SPORLA AŞIYORUM" projesi kapsamında 50 Okuldan, bin özel çocuğa tarama ile 13 Kasım 2017 Pazartesi günü TOHM Eryaman Tesislerinde Sağlık Dairesi Başkanlığınca motorik özellikleri ve fiziki özellikleri, antropomekrik ölçümle testleri yapıldı.
 
ENSAR KURT: "ENGELLERİ SPORLA AŞIYORUM" PROJESİ İLE BİN ÇOCUĞUMUZA ULAŞTIK"
 
Proje hakkında açıklama yapan Proje Koordinatörü ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Asbaşkanı Ensar Kurt, "Etimesgut İlçemizdeki özel çocuklarımızı hayatın tam ortasında olsunlar, koşsunlar, spor yapsınlar diye hayata geçirdiğimiz "Engelleri Sporla Aşıyorum" projesi ile  bin çocuğumuza ulaştık. Ekim ayında Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hamza Güneş’in destekleri ile TOHM tesislerinde 50 Özel Eğitim ve Kaynaşmalı Okul Müdürü, Beden Eğitimi Öğretmeni ve Özel Eğitim Öğretmenimize sunum yaptık. Projemizi anlattık, yol haritamızı paylaşıp iş birliği protokolümüzü imzaladık. Daha sonra Teknik Kurul Üyeleri Sevda Kalkan ve Oğuz Kalkan’ın öncülüğünde okullarda taramalarımızı tamamladık, bu günde burada ölçümlerimizi yapıyoruz. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu, Etimesgut Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürlüğü ve Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile bin özel çocuğa ulaşıldı. Ölçümlere katılan çocuklara katılım belgesi, spor malzemesi ve madalya dağıtıldı" diye konuştu
 
BAŞKAN BİROL AYDIN: HEDEFİMİZ "2020 YILINA KADA 100 BİN ÖZEL ÇOCUĞUMUZA ULAŞMAK!"
 
Başkan Birol Aydın yaptığı açıklamada; "Hedefimiz proje kapsamında  2020 yılına kadar 100 bin özel çocuğumuza  ve ailesine ulaşmak, onların motorik özelliklerini, fiziki özelliklerini ve antropomekrik ölçümlerini yapmak. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği hedef doğrultusunda engelleri kapalı kapılar arkasından salonlara, sahalara çıkarmak. 2024 ve 2028 Paralimpik Oyunlarında ülkemize yeni madalyalar, yeni şampiyonlar kazandırmak olacaktır. Özel Çocukları hayatın tam ortasında tutup, onları sporla tanıştıracağız. Engelleri sporla aşacağız. Projeye destek olan tüm taraflara ve kişilere teşekkür ediyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER