'Oyuncularım Müthiş Mücadele Etti'

A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, oyuncularının ortaya koyduğu mücadeleden memnun.

'Oyuncularım Müthiş Mücadele Etti'
A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları A Grubu'nda Avustralya'ya 61-56 yenildikleri maçta, oyuncularının ortaya koyduğu mücadeleden memnun olduğunu söyledi.
 
Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Memnun, rakiplerinin çok güçlü bir takım olduğunu belirterek, "Fransa maçından sonra en azından ayağı kalkıp enerjimizi ortaya koymak açısından önemliydi. Kazanmak için çok konsantre olduk. Oyuncularım iyi mücadele etti." dedi.
 
Grupta, Fransa ile oynadıkları maçtaki hakem yönetimini eleştiren Memnun, şunları kaydetti:
 
"Fransa karşısında resmen sahada dayak yemiştik. Karşılaşmadan önce 'bugün bir şey yapalım, dayak yemeyelim, kendimizi ezdirmeyelim, dövdürmeyelim' dedim. Çünkü dün maalesef dayak yedik, fauller çalınmadı. Oyuncularım çok konsantre oldu, müthiş mücadele etti. Zaten bizim takımın karakteri bu. Bunu görmek istiyoruz. Bu, bize dünkü maçın bir kaza olduğunu gösterir. Önümüze umutlu bakıyoruz. Bu, uzun bir turnuva. Yarışın içinde kalmak istiyoruz. İnşallah son ana kadar mücadele edeceğiz."
 
Ekrem Memnun, Rio Olimpiyat Oyunları'nın organizasyonuyla ilgili bir soru üzerine, "Organizasyon çok kötü. İngilizce bilmiyorlar, yollar belli değil. Her zaman son anda öğreniyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Karşılaşma öncesi yaşadıkları sıkıntıyı da dile getiren Memnun, "Kaldığımız yerde birkaç sıkıntı var. Ufak ufak halloluyor ama bugünkü büyük rezalet. Bizi maça getiren otobüste bir rehber olmaması ve şoförün de salonun yerini bilmemesi sebebiyle takımın kaldığı yerden buraya 1,5 saatte geldik. Isınamadık. Maça bile ucu ucuna yetiştik. Zor bir yer. Sadece takımla ilgilenmek istiyorum. Takım, bugün ilerisi için umut verdi. Sonuna kadar burada kalmak istiyoruz." diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2016, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER