banner51

Orhunbilge'ye Çok Yakıştı

Altınordu, efsane futbolcusu Hikmet Orhunbilge adına, 17 Ege Bölgesi takımının katılımıyla 11 yaş turnuvası düzenliyor. Organizasyonun startı Pazar günü veriliyor.

Altınordu formasıyla  13 sezon başarıyla mücadele edip, bir dönem kırmızı-lacivertli efsane takımın kaptanlığını da yapan  Hikmet Orhunbilge adına Altınordu Çocuk Ligleri kapsamında düzenlenen  U11 Ligi, bu pazar başlayacak.  
 
Altay,  Altınordu FSG,  Aliağa FK, Akhisar Bld.Spor,  Aydın Yıldızspor,  Balçova Yaşamspor,  Bornova Gençlik FK,  Çamdibispor, Gümüşordu,  Göztepe,  İzmirspor,   Manisaspor,  Manisa Bld.Spor,  Muğlaspor,  Muğla Kariaspor ve  Seferihisar Bld.Spor’un katılacağı organizasyonda maçlar her Pazar günü Yeşilyurt’taki Altınordu Futbol Eğitim Kurumu (AFEK) Sait Altınordu Yerleşkesi’nde  yapılacak.  U11 Çocuk Ligi, 22 Mart 2015’te sona erecek. 
 
Konuyla ilgili AFEK’te düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına Altınordu Yönetim Kurulu Üyeleri Zafer Bilgetay ve Barış Orhunbilge, Sportif Faliyetler Yöneticisi Gökhan Göktürk, efsane oyuncu Hikmet Orhunbilge,  Altınordu tarihi araştırmacısı ve dernek yönetim kurulu üyesi  Kenan Akseki’nin yanı sıra,  medya temsilcileri, 17 kulübün yönetici, antrenör ve minik sporcular katıldı. 
 
Adına düzenlenen lig için Altınordu Futbol Sosyal Girişimi (Altınordu FSG) Yediemini  Seyit Mehmet Özkan’a teşekkür eden Hikmet Orhunbilge,  duygusal bir konuşma yaparken, minik futbolculara da “Her zaman önce iyi birey, iyi  vatandaş, sonra iyi futbolcu olmaya çalışın. Bu turnuvalarda başlayan  arkadaşlıklar ömür boyu unutulmaz”  dedi. 
 
Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Bilgetay ise, çocuk liglerinin önemine değinerek, “Altınordu olarak bir misyonu üstlendik ve istikrarlı bir şekilde sürdürüyoruz.  U13 Sait Altınordu, U12 Beytullah Baliç ve Erkan Velioğlu, U11 İsmet Orhunbilge liglerinden sonra U11 Hikmet Orhunbilge Ligi ile tüm kulüplerin dostluğunu pekiştiriyoruz. Diğer yandan çocuklarımızın maç tecrübelerini artırıyoruz. Katılımcılara teşekkür ediyor, futbolseverleri  karnaval havasında geçecek organizasyonumuza her pazar bekliyoruz” ifadesini kullandı. 
 
TURNUVANIN  KURALLARI:
 
Lig müsabakaları her pazar günü Yeşilyurt Sait Altınordu Yerleşkesi’nde  oynanacak. Sömestr tatilinde maçlar hafta içi de yapılacak. Müsabakalar 2 x 25 dakika üzerinden oynanacak,  takımlar sahaya 7 oyuncu + 1 kaleci olmak üzere 8 kişi çıkacak. Ofsayt ve geri pas kuralı uygulanacak,  turnuvada maçlar yarım saha boyutunda oynanacak. Kale ölçüleri 5 m x 2 m boyutunda olacak, sınırsız oyuncu değişikliği yapılabilecektir.
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER