Okulda Başarı Sporla Geldi

Konsantrasypn eksikliği ve dikkat dağınıklığı nedeniyle derslerinde istenen sonucu alamayan 12 yaşındaki İdilsu Arık, başarıyı sporda yakaladı. Annesi Şeyda Arık’ın yönlendirmesiyle 4 yıl önce İzmir Büyükşehir Belediyespor bünyesinde eskrime başlayan İdilsu, azmi sayesinde katıldığı 5 turnuvanın 3’ünden madalyayla ayrılırken, aynı başarıyı derslerinde de göstererek düşük olan not ortalamasını 95’e yükseltti.

Okulda Başarı Sporla Geldi
 
Dikkat eksikliği bulunan, konsantrasyonu çok çabuk bozulan kızının eskrime başlamasını tamamen tesadüf olarak nitelendiren anne Şeyda Arık, şöyle devam etti:
 
"Derslerinde başarıyı yakalamasına yardımcı olacak ama okulunu aksatmayacağı bir spor dalı arıyordum. Konuyla ilgili internete araştırma yaparken eskrim sporunun faydalı olabileceğini öğrendim. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu branşta takımı olduğunu öğrenince de kızımı kaydettirdim. İlk başlarda amatörce yapmaya başladı ama azmi ve isteğiyle antrenörlerinin dikkatini çekerek takıma girdi. Sporun getirdiği disiplinle derslerinde de başarısı arttı. Tüm ailelere çocuklarını spora yönlendirmelerini tavsiye ediyorum."
 
Ağustos ayında Mersin’de yapılacak Yıldız Mili Takım seçmelerine hazırlanan İdilsu, 2012 yılında katıldığı ilk Türkiye şampiyonasını 16’ncı sırada bitirdi. 2013’te 8. sıraya kadar yükselen İdilsu, aynı yıl üçüncülük kürsüsüne çıkarak ilk madalyasını boynuna taktı. Geçtiğimiz yıl Alanya’da düzenlenen ve 28 ilden 126 sporcunun katıldığı Süper Minikler Eskrim Şampiyonası’nda bir kez daha 3. olan İdilsu, nisan ayında yine Alanya organize edilen 23 Nisan Uluslararası Avrupa Çocuk Kupası’nda 108 sporcu arasında minikler epede gümüş madalya kazanarak ilk uluslararası başarısını da elde etti.
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER