banner51

Okçulukta 3 Yeni Türkiye Rekoru Kırıldı

Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun yıl sonu faaliyet programında yer alan Türkiye Salon Federasyon Kupası Okçuluk yarışmaları Adana’da devam ederken, 3 yeni Türkiye rekoru kırıldı.

Okçulukta 3 Yeni Türkiye Rekoru Kırıldı
Okçuluk Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Cumhur Yavaş, Çukurova İlçesi TÜYAP Fuar Salonu’nda devam eden ve 37 ilden 107 kulüpten toplam 577 kadın ile erkek sporcu ile rekor katılım gerçekleştiği yarışmalarda sıralama atışlarında 3 yeni Türkiye rekorun kırıldığını söyledi.
 
Yavaş, İzmir Karşıyaka Belediyespor’dan Demir Elmaağaçlı’nın 30 ok atışlarında daha önce kendine ait olan 298 puan ve 592 toplam rekoru Adana’da gerçekleşen yarışmalarda geliştirerek 299 puan ve toplamda 593 puanla 2 yeni Türkiye rekorunun sahibi olduğunu kaydetti.
 
Daha önce, 30 okta makaralı yay bayanlarda 289 puanla Aksaray Gençlikspor kulübünden Ebru Arslan’a ait rekoru, Muğla Gençlikspor’dan Yeşim Bostan 292 puanla yeni Türkiye rekorunu kırdığını ve 15 ok eleme atışlarında 148 puanla en iyi derecenin sahibi olduğunu ifade eden Yavaş, “Rekor katılımla gerçekleşen yarışmada sıralama atışlarında 3 yeni Türkiye rekorunun kırılması bizleri heyecanlandırdı. Demir Elmaağaçlı ve Yeşim Bostan’ın diğer sporculara da örnek olacağına inanıyorum. Umarım yarın gerçekleştirilecek finallerde yeni rekorlar elde ederiz" diye konuştu.
 
Yarışmalar, 14 Aralık Pazar günü yapılacak final atışlarıyla sona erecek.
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER