O Soruya Cevap Veremedi

Süper Lig hakemlerinden Özgür Yankaya, öğrencilerle buluştuğu kariyer günleri etkinliğinde Gaziantep- Galatasaray maçındaki pozisyon sonrasında yaptığı ayak hareketinin sorulması üzerine "Spesifik, böyle belirli konular konuşmasak daha iyi olur" dedi.

O Soruya Cevap Veremedi
 
Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen ‘Kariyer Günleri’ etkinliğinde Süper Lig hakemlerinden Edirneli Özgür Yankaya konuk oldu. Lise öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Türk hakemlerinin başarılının dünyada konuşulduğunu anlatan Yankaya, futbol sevgisi nedeniyle hakem olmaya karar verdiğini söyledi.
 
ÖĞRENCİLER AYAK HAREKETİNİ SORDU
 
Öğrenciler tarafından soru yağmuruna tutulan Yankaya’ya Süper Lig 11’nci haftasında Galatasaray’ın deplasmanda Gaziantepspor’u 1- 0 mağlup ettiği karşılaşmada yaptığı ayak hareketi soruldu. Bu konuda konuşmaktan kaçınan Özgür Yankaya, "Spesifik, böyle belirli konular konuşmasak daha iyi olur" dedi.  Yankaya, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Şöyle söyleyeyim, futbol hatalar oyunu, zaten futbolu da popüler yapan da biraz hatalar aslında. Hiçbir hakem bir müsabakada hata yapmayı istemez. Biz oraya hata yapmak için çıkmıyoruz takibi. Ama zaman zaman istemediğimiz hatalarda oluyor. Bunlardan sonra tabi dinlenme süreci de oluyor. Hakem müsabakaya gidemiyor, maça çıkamıyor, üzüntüsünü günlerce yaşıyor. Daha sonra maçlara çıktıktan sonra o performansı tekrar yakalamaya çalışıyor. Bu bir süreç" şeklinde konuştu.
 
MAAŞI 6 BİN LİRA
 
Öğrencilerin ‘Örnek aldığınız hakem var mı?’ diye sorması üzerine konuşan Yankaya, “Ben özgün olma taraftarıyım. Biraz da kendim olmaya çalışıyorum. Örnek aldığım birçok insan var. Genel bu soruyu hakemlik ile ilgili soruyorlar. Ben daha ziyade kendim olmaya çalışıyorum. Yani orijinal olmaya çalışıyorum. Tabi örnek aldığım birçok insan var. Sadece hakemlikte değil normal hayatta da hem davranışlarıyla hem duruşunu örnek aldığım çok önemli liderler var" dedi.
 
Ögür Yankaya, öğrencilerin maaşını merak etmesi üzerine, "Futbolcular kadar müsabakalarda ücret almıyoruz. Çünkü federasyonun çalışanı gibiyiz orada. Hakemler sanırım son zamlarla müsabakada 6 bin lira para alıyor" diye konuştu.
 
Spor Toto Süper Lig’in 11. haftasında Galatasaray, deplasmanda Gaziantepspor’u 1-0 mağlup ettiği maçın orta hakemi olan Özgür Yankaya, Burak Yılmaz’ın 89’ncu dakikada attığı kafa golü sonrası yaptığı ayak hareketi nedeniyle eleştiri almıştı.
 
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER