'Napoli Rövanşı Çetin Geçecek'

Trabzonspor’un savunma oyuncusu Aykut Demir, Napoli rövanşının oldukça çetin geçeceğini söyledi, "Maçın kolay olmayacağını biliyoruz.  Ancak futbolda hiçbir şey imkansız değil" dedi.

'Napoli Rövanşı Çetin Geçecek'
Trabzonspor’un internet sitesine açıklamalarda bulunan Aykut Demir, daha önce uyum sorununa inanmadığını, ancak bunu kendisinin de yaşadığına dikkat çekti. Hep daha iyi olmak için çalıştığını belirten Aykut, şöyle konuştu:
 
"Yeni bir takım ve oluşumun içine gelmiştim. Zaman zaman sol bek mevkiinde değerlendirildim. Bunun arkasına sığınmak istemiyorum ancak oyun yapım olarak bu mevkide istediğim performansı ortaya koyamadım. Bu da beni kötü gösterdi. Adale sakatlığı yaşadım. Sonrasında döndüm ve tekrar bir sakatlık süreci daha geçirince ister istemez motivasyon kaybı oldu. İyileşmem ve Ersun hocamızın gelişi kendi adıma her şeyi değiştirdi. Kendimi biliyorum. Neler yapabileceğimi biliyorum. Ersun hocanın stili de benim oyun yapıma uygun. Ersun hoca önde basmamızı istiyor. Stoperlerin oyun kurmasını istiyor. İlk geldiğinde benimle konuşup bu özelliklerin bende mevcut olduğunu ve çalışıp formamı almamı istemişti. Hiçbir zaman pes eden bir yapım yoktur. Çalıştım ve formamı aldım."
 
Yapılan yağ ölçümleri sonucu bir kaç kilo fazlasını verdiğini belirten Aykut, "Şu an itibariyle fiziksel olarak en iyi noktadayım. Büyük hedeflerim var. Oynadıkça daha iyi olacağımı düşünüyorum. İnşallah goller de atmaya başlayacağım" ifadelerini kullandı.
 
Napoli karşılaşmasında tribünlerin desteğini görünce tüylerinin diken diken olduğunu ifade eden Aykut Demir, maç içerisinde zaman zaman gözünü tribünlerden alamadığını itiraf etti. Trabzonspor’a geliş amaçlarından birisinin de bu atmosferi yaşamak olduğunu belirten Aykut, sözlerin9i şöyle sürdürdü:
 
"’Ben buraya Trabzonspor taraftarıyla kaynaşmaya ve bir bütün olmaya geldim. Hollanda’da doğsam da Trabzon kültürüyle büyüdüm. Her yaz Trabzon’a geliyorduk. Şimdi ailem de döndü ve burada yaşıyorlar."
 
Napoli’yle oynayacakları müsabakanın rövanşının oldukça çetin geçeceğine belirten Aykut, Trabzonspor’a yakışır bir futbol ortaya koyacaklarını sözlerine ekledi. Aykut, kendi hedefleri konusunda da, "Hiçbir zaman mevcut performansımı yeterli bulan bir karakterde değilim. Hep daha iyi olmanın gayreti içerisindeyim. Amacım bu performansımı artırarak Trabzonspor’da başarılar kazanmak ve yeniden milli takımına seçilmek istiyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER