'Napoli Maçında Oynayabilecek 14-15 Oyuncum Var'

Trabzonspor teknik direktörü Ersun Yanal, "Şu anda Napoli maçında sahaya sürebileceğimiz 14 oyuncu var. Eğer Bosingwa da tam hazır olursa bu sayı 15 olacak" dedi.

'Napoli Maçında Oynayabilecek 14-15 Oyuncum Var'
"KAZANMAK İÇİN OYNAYACAĞIZ"
 
Ersun Yanal, bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın mensuplarıyla sohbet toplantısı düzenledi. Görevde olduğu yaklaşık 80 günde 20’nin üzerinde maç oynadıklarını hatırlatan Ersun Yanal, şöyle devam setti:
 
"Sakatlıklar ve Afrika Kupası bizi çok etkiledi. Bazı antrenmanlarda 10 kişi çalıştık. Ara transfer döneminden sonra UEFA listesine Erkan Zengin, Hakan Arıkan ve Özer Hurmacı’yı dahil ettik. Sakatlıklar ve UEFA kriterleri nedeniyle 15 oyuncunun üzerine çıkamıyoruz. Ancak bunu mazeret olarak söylemiyorum. Çıkıp kazanmak adına gereken her türlü mücadeleyi vereceğiz."
 
"FATİH ÖZTÜRK BASKIYA DAYANAMADI VE GİTMEK İSTEDİ"
 
Ersun Yanal, kaleci Onur’un sakatlanmasının ardından Fatih Öztürk’ün kaleyi devraldığını hatırlatırken de şunları söyledi:
 
"Fatih, 3-3 sona eren Bursaspor maçının ardından, yapamadığını, baskıyı kaldıramayacağını, taraftara kendisini sevdiremediğini, bu ortama daha fazla dayanamayacağını belirterek oynamak istemediğini iletti. Göreve geldiğimde, Fatih’e, (Sezon sonuna kadar birlikteyiz) demiştim. Ama ayrılmak isteyince Hakan Arıkan’ı transfer ettik. Hakan bildiğimiz, tanıdığımız bir oyuncu ve katkısı da ortada."
 
OYUNCULARIYLA YENİ STADA GİDECEK
 
Ersun Yanal, önümüzdeki günlerde tüm takımla olmasa bile 6-7 oyuncuyla inşaatı süren Akyazı Stadyumu’nu ziyaret etmeyi planladıklarını vurguladı. Sohbet toplantısında devre arasında transfer ettikleri Aytaç Kara’dan da övgüyle bahseden Ersun Yanal, şöyle konuştu:
 
"Aytaç’ı aldığımızda çapraz bağ sakatlığından yeni çıkmıştı. Birisi 90 dakika olmak üzere sadece 3 maç oynamıştı. Ancak bizde oynamaya başladı. İyi de oynuyor. Ben takıma çok büyük katkılar vereceğine inanıyorum. Özellikle de gelecek sezon Aytaç kendi kimliğini sahaya yansıtacaktır."
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER