Mutlu Altuğ yine 'reddedildi'

Karşıyaka’nın eski başkanı Mutlu Altuğ’un, başkan Büyükkarcı, ve Gökhan Şensan hakkında açtığı hakeret davası reddedildi

Mutlu Altuğ yine 'reddedildi'

Karşıyaka'da eski başkan Mutlu Altuğ'un, başkan Turgay Büyükkarcı, başkan vekili Gökhan Şensan ve tenis şube başkanı Rıfat Tekbaş hakkında açtığı hakaret davası reddedildi.
Daha önce kulüpte 20 Ocak'ta yapılan olağanüstü kongrenin iptal edilip yönetime kayyum atanması için 5 Nisan'da dava açan Altuğ'un, yöneticilerin 9 Mart'ta düzenledikleri basın toplantısında kendisiyle ilgili kullandığı ifadeler nedeniyle de mahkemeye başvurduğu öğrenildi. Davayı değerlendiren mahkemenin, söylemlerde suç unsuruna rastlamadığı belirtildi.

KARŞI DAVA AÇILACAK

Altuğ'un açtığı davayı değerlendiren Karşıyaka 1. Asliye Hukuk Mahkemesi de verdiği ara kararda davacının usul ve yasa ile dosya kapsamına uygun bulunmayan ihtiyati tedbir kararının reddine hükmetmiş, KSK yönetimine kayyum atamamıştı. Altuğ'u daha önce dönemindeki usulsüzlük iddialarıyla ilgili disiplin kuruluna veren yönetim, bu kararlar üzerine karşı dava açmaya hazırlanıyor. Yönetim, Altuğ'a döneminde alınan sponsorluk parasının kulüp kayıtlarında görünmeyen kısmıyla ilgili Karşıyaka adına dava açacak.

KOLEJ SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Karşıyaka yönetimi, kulübün 3 yıldır başını ağrıtan özel okul davasını mutlu sonla kapattı. 2. Lig'deki voleybol takımında 2014- 15 sezonunda oynayan yabancı oyuncular Marina Tumas ve Alssya Safronova'nın 2 çocuğu, o dönem eğitimleri için 46 bin TL yıllık ücretle özel bir koleje yazdırıldı. Okulun parası ödenmeyince bu borç, faizle 200 bin TL'ye ulaştı. O dönem öğrenciler için şube yönetiminden ödeme alamayıp konuyu mahkemeye taşıyarak davayı kazanan kolej, bu alacağı karşılığında kulüple anlaştı.
200 bin TL karşılığında Karşıyaka Spor Salonu'na 2 yıllığına reklam verecek kolej, davasını geri geçecek.(yeniasır)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER