Messi: 'Rüyalarım Gerçek Oldu'

Arjantinli yıldız, çocukken profesyonel futbolcu olmayı hayal ettiğini, Katalan kulübün kendisine bu şansı verdiği için minnettar olduğunu açıkladı

Messi: 'Rüyalarım Gerçek Oldu'

 

Lionel Messi, Barcelona'ya profesyonel futbolcu olma hayallerini gerçekleştirmekte yardımcı olduğu için minnettar olduğunu açıkladı.
 
Arjantinli yıldız, 13 yaşındayken transfer olduğu Barcelona'da 20004 yılından beri forma giyiyor ve üç kez Ballon d'Or ödülünü kazanmayı başardı.
 
Caracol TV'ye açıklamalarda bulunan Messi, "3-4 yaşımdan beri futbolcu olmak istiyordum. Başka hiçbir şey yapmak istemiyordum. Ama bugünkü durumları hayal bile edemiyordum. Eğer beni barcelona keşfetmeseydi ne olurdu bilemiyorum. Onlara minnettarım. Şu ana kadar yaptıkları herşeye teşekkür ediyorum. O dönemde oldukça pahalıya mal olan sağlık sorunlarım vardı. O ücretleri karşılayarak bana futbol oynama şansı sundular. Onlar sayesinde rüyalarımı yaşıyorum." dedi.
 
Ailelerin futbolcu olmak isteyen çocuklarının eğitimlerini devam ettirmelerini sağlamaları gerektiğine de değinen Messi, "Çocukken ders çalışmayı sevmezdim. Ama ailem beni ders çalışmaya da zorladı. Bu önemli birşey. Şu an onların haklı olduğunu görüyorum. Çünkü futbolda neyin ne olacağını hiçbir zaman bilemezsiniz. Her çocuk La Liga'da oynamak ister. Ama pek çoğu başaramaz. Bu yüzden eğitime de önem vermek çok önemli." şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2012, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER