banner51

Mersin'de 'Spor ve Futbol' Paneli

Mersin’de düzenlenen ’Spor ve Futbol’ konulu panele katılan CNN Türk spor spikeri Emre Tilev, gençlere öğütlerde bulundu.

Mersin'de 'Spor ve Futbol' Paneli
Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği ’Spor ve Futbol’ konulu panel Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleşti. Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu, Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Tayfun Bozdoğan, ASKF Başkanı Mithat Ertaş, ASKF antrenörleri, futbolcular, sporseverler ve öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Spor yazarı Cevdet Ünüvar’ın yönettiği panele, CNN Türk Spor Spikeri Emre Tilev, Adana Demirspor teknik direktörü Ünal Karaman, eski FIFA Kokartlı Hakem Vedat Yüksel konuşmacı olarak katıldı.
 
Konuşmacılar Türkiye’de spor ve futbolun her açıdan ele alındığı panelde, spor kariyerlerini ve deneyimlerini aktarırken Emre Tilev ise salonu dolduran gençlere seslendi. Tilev diğer konuşmacılardan da izin isteyerek sürdürdüğü konuşmasında, "Futbolu her zaman her yerde konuşuyoruz. Ben bugün gençler için konuşacağım. Çünkü bugün 21’inci yüzyıla baktığımızda, biz geleceğimizi daha iyi analiz etmek istiyoruz. Dikey iletişim dediğimiz, karşılıklı olarak birbirimize hükmeden ’Şunu yap’, ’Şuraya otur’, ’Kalk bakalım’, ’Hadi bunu yapma’ gibi yaklaşımlar artık çok geride kaldı. Biz artık yatay bir iletişim içerisindeyiz. Bugün baktığımız da kendimizi yetirince tanıyabiliyor muyuz, kendimizle olan ilişkilerimizi yeterince doldurabiliyor muyuz, kişilik gelişmemizi tam tamamlayabildik mi? Bu bizim için çok önemlidir" dedi
 
Tilev, kendini tanımayanların başarılı da olamayacağını ifade ederek, "Genel görüntüye baktığımda, çoğunluğunun gençlerden oluşan bir topluluk görüyorum. Bu topluluğa da şunu söyleyebilirim, kıymetli arkadaşlar önünüzde çok uzun bir yol var. Alis harikalar diyarı kitabını mutlaka okumuşsunuzdur. Charles Lutwidge Dodgson kitaplarından biridir. Alis ve tavşan bir dört yol ağzında karşılaşırlar. Alis tavşana ’Hangi yoldan gideceğiz’ der. Tavşan şaşkındır, ’Bilmiyor musun Alis’der. Şimdi siz de tavşan ve Alis gibi, öğretmenleriniz, annelerinizle ve babalarınızla bu tür sohbetler ediyorsunuzdur. Hangi yoldan gideceğini bilmeyen pek çok genç arkadaş var. Ben aynı zamanda üniversitede de hocalık yapıyorum. O yüzden ben size diyorum ki, hangi yoldan gideceğinizi bilmiyorsanız, seçeceğiniz yolun hiçbir anlamı yoktur. Bu yüzden bugün hangi yoldan gideceğinizi belirleme zamanıdır. Bugün hangi yoldan yürüyüp başaracağınızı bilme zamanıdır. Bunun için lütfen aynaya baktığınızda kendinizi tanıyın. Biz iletişimcilerin altını çizdiği bir nokta var. Biz diyoruz ki, bizim için sıkıntılı olan süreç, çocuğun, gencin, arkadaşın büyümüş kimliğin kendi yeterince iyi tanımamasıdır. Lütfen kendinizi çok iyi tanıyın" diye konuştu.
 
Panelin sonunda söz alan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu, Mersin’in spor kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini kaydederek şunları söyledi:
 
"Bugün bir milat olmalı. Mersin’i sporun başkenti yapmalıyız. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Sizler de bu başarının temelini burada atmış oluyorsunuz. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak vizyonumuz, Mersin’i bir spor şehri yapmak. Mersin, 12 ay boyunca spor yapılabilen bir iklime, çok yetenekli gençlere ve hocalara sahip. Sporu çok seven bir Belediye Başkanımız var. Hiçbir eksiğimiz yok. O zaman neden Mersin’i spor şehri yapmayalım? Neden Mersin’i sporun başkenti yapmayalım? Bizim amacımız, Türk gençliğinin daha iyi yetişmesini sağlamak"
 
Panelin sonunda Tunçsu, günün anısına panele katılan konuşmacılara plaket verdi.
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2015, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER