banner51

Mersin Cephesi Tepkili!

Mersin İdman Yurdu Basın Sözcüsü Celal Ata, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in maç sonrası basın toplantısındaki açıklamalarına tepki gösterdi.

Mersin Cephesi Tepkili!

 

Mersin İdman Yurdu Basın Sözcüsü Celal Ata, Stat Amiri İbrahim Çakar ile maç sonrası basın toplantısında yaşanan ve Fatih Terim'in tepkisine neden olayla ilgili olarak açıklama yaptı.
 
Terim'i basın toplantısındaki söz ve davranışlarından dolayı kınadıklarını ifade eden Ata, tepkiye neden olayla ilgili olarak soruşturmanın devam ettiğini kaydetti.
 
Terim'in Mersinliler için hiçte hak etmediği bazı suçlama ve değerlendirmelerde bulunduğunu ifade eden Ata, "Kulüp olarak Sayın Fatih Terim'in Anadolu'da kaybettiği puanları 'bıraktık' şeklindeki açıklamasını protesto ediyoruz. Anadolu kulüpleriyle yaptıkları maçların sonuçları önceden belirlenen maçlarsa, Fatih Terim ve Galatasaray kendilerine eşdeğer olarak gördükleri takımları kendileri tespit edip, federasyona başvursunlar ve kendilerine ayrı bir lig kursunlar. Terim ve Galatasaray, basın odalarına girip basın mensuplarına saygısızlık değil saygı gösterebilecekleri ve futbolcularını basın toplantılarına keyfi olarak gönderemeyeceği ayrı bir lig oluşturabilecekse gidip böyle bir lig kursun ve orada oynasın. Eğer Terim ve takımı Anadolu deplasmanlarından rahatsız oluyorlarsa kendilerine uygun bir ligde oynasın. Mersin İdmanyurdu ve diğer Anadolu kulüpleri eğer gereksiz takımlar ise lütfen bu takımlarla oynayacakları maçlara çıkmasınlar." diye konuştu.
 
Galatasaray futbolcularının maç sonunda basın toplantısına katılmamasını ve Terim'in toplantıyı terk etmesini sert bir dille eleştiren Ata, açıklamasına şöyle devam etti: "Ne kadar büyürseniz büyüyün, büyüdüğünüz kadar küçülemiyorsanız büyümenizin hiçbir değeri yoktur. Bu sporda da böyledir, sosyal hayatta da böyledir. Mersin'i ve Mersinlileri çantada keklik gibi görüp ve basın toplantısına lütfedip geliniyorsa varsın gelmesin. Eğer Galatasaray, bizi yenmiş olsaydı o zaman Fatih hocanın ruh hali basın toplantısına yansımazdı. Eğer galip gelmiş olsalardı Mersin'i ve Mersinlileri böyle küçümsemezlerdi."
 
"1-1 beraberlik bile onlara o kadar çok ağır geldi ki, o ruh haliyle sayın Terim, ne yapacağını şaşırdı" diyen Ata, "Görevlilerimiz söz konusu şahsı Fatih hocanın bir misafiri olarak görüp hürmet etmişlerdir. Ancak Mersin sınırlarında hiçbir provokasyona müsaade etmeyiz. Fatih Terim'e herhangi bir sataşma, darp söz konusu değil. Eğer maçın sonucu galibiyet olsaydı, Fatih hoca güle oynaya, şen şakrak çimlerden, portakaldan, limondan bahsedip buradan ayrılacaktı. Maç sonucu kendisini rahatsız etmiş, ruh halini bozmuştur.'' şeklinde konuştu.
 
Fatih Terim'in, "Mersin'e 2 puan bıraktık" açıklamalarının çok yaralayıcı olduğunu vurgulayan Ata, "Galatasaray Mersin'i kolay lokma görüp sahaya öyle çıkmıştır, ancak kolay lokma olmadığını görünce elde edilen beraberlik bile onları kızdırdı.
 
Kaybettikleri puanla birlikte Fatih Terim ne yaptığını şaşırarak, bir köşede duran ve kendisine hayran bir genci malzeme olarak kullanıp Mersin basınına ve camiamıza hakarette bulunmuştur. Çukurova çocuğu olan Fatih Terim'in bu davranışını tasvip etmiyoruz. Adanaspor maçında Adanalı arkadaşlarımızın taş atıp kafamı kırması canımı acıtmamıştır, ancak Fatih hocanın bu tavrı ve açıklamaları acıtmıştır." ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2012, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER