Maradona: ‘Peronistim ve daima öyle kalacağım’

Arjantin'de 17 Ekim tarihinde gerçekleştirilen 'Peronist Sadakat Günü' kutlamalarına ilişkin efsane futbolcu Diego Maradona'dan da destek geldi. Hayatı boyunca Peronist olduğunu söyleyen Maradona, hep böyle kalacağını belirtti

Maradona: ‘Peronistim ve daima öyle kalacağım’

Arjantin’in efsane futbolcusu Diego Armando Maradona, ‘Peronist Sadakat Günü’ kutlamalarının yıldönümünde yaptığı paylaşımla ülke hükümetine açık bir destek mesajı yayınladı. Maradona Peronist olduğunu ve her zaman öyle kalacağını ifade etti.

Arjantin’deki ‘Peronist’ hareketin öncüsü olan Juan Domingo Peron’un, Arjantin bayrağı yanında sağ elini kaldırarak durduğu klasik poza benzer bir fotoğrafını paylaşan Maradona kendisini eleştirenlere yanıt verdi.

Efsane isim, “Beni sevmeyenler Arjantin’i yöneten tüm siyasi partileri desteklediğimi söyleyip duruyor. Peronist olduğumu, radikal olduğumu ve neoliberal olduğumu söylüyorlar. Gerçek şu ki; DAİMA onları destekledim. Ülkemi kim yönetirse yönetsin” ifadelerini kullandı.

Arjantin’in Gimnasia Plata takımını çalıştıran Maradona, “Babam bir Peronistti, yaşlı kadınım Evita’ya (Peron’un ikinci eşi Eva Peron) bayılıyordu. Ve ben de daima Peronist oldum, her zaman öyle olacağım. Bu bir sorun olmamalı. Sorun bize dayattıkları hoşgörüsüzlük” dedi.

‘Peronist Sadakat Günü’ için iyi dileklerde bulunan Maradona, partinin mevcut liderlerine olan desteğini de ifade ederken, Arjantin halkını inançlarına olan tutkularını saygı ile devam ettirmeye davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER