banner9

Manisaspor'da Tarık Almış Yası

MAnİsaspor'un eski başkanlarından hayırsever iş adamı Tarık Almış, solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi’nde vefat etti.

Manisaspor'da Tarık Almış Yası
Geçen hafta yoğun bakıma alınan Manisaspor’un efsane ismi, 80 yaşında yaşam mücadelesini kaybetti. Tarık Almış’ın vefatı Manisa’yı, Manisaspor camiasını ve sevenlerini yasa boğdu. İsmi Manisaspor’un tesislerine verilen Almış’ın cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Hatuniye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.
 
1936’da Manisa’da doğan Tarık Almış, ilkokulu bitirdikten sonra terzi çıraklığı ve daha sonra baba mesleği sayacılık yaptı. Askerlik dönüşü pamuk ve üzüm ticaretine başlayan Almış, 1967’de Hatice Hanım ile evlendi. Nejat ve Sedat isminde iki oğlu olan Tarık Almış, iş ortağı Mahmut Şentürk ile kurdukları çırçır fabrikasından kazandıkları parayla 1989’da Endüstri Meslek Lisesi yaptırdı. Almış, 1994’te başkanı olduğu Manisaspor’a, 1995’te bugünkü Manisaspor Tarık Almış Tesisleri’ni kazandırdı. Hayırsever iş adamı eşi adına Manisa Laleli’de sağlık ocağı da yaptı.
 
 
 
FOOĞRAFLI
Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2016, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER