Mancini: 'Türk Futbolu Biraz Geride Kalmış'

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Türk futbolunun Almanya, İngiltere, İtalya ve İspanya seviyesinde olmadığını ifade ederek, "Bunu söylemek küçümsemek anlamında değil. Türk futbolu biraz Avrupa’ya açılmada geride kalmış" dedi.

Mancini: 'Türk Futbolu Biraz Geride Kalmış'

 

Antalya’da düzenlenen TSYD 51. Yıl Sporun Zirvesi Seminerine katılan İtalyan teknik adam Roberto Mancini, ‘Yabancılar Gözüyle Türk Futbolu’ konulu panelde Türk futbolunun dünü, bugünü ve geleceğini değerlendirdi.
 
 
 
"TÜRKİYE, ÇOK BÜYÜK İMKANLARA SAHİP VE GELİŞİME AÇIK BİR ÜLKE"
 
Türk futbolunu anlamak için öncelikle buraya gelinmesi gerektiğini ifade eden Roberto Mancini, "Türkiye, çok büyük imkanlara sahip ve gelişime açık bir ülke. Öncelikle dikkatimi çeken stat ve alt yapıdaki eksiklikler. Bazı saha zeminlerinin iyi olmadığını söyleyebilirim. Avrupa’da Türk futbolu çok takip edilmiyor. Türkiye ligi Avrupa’da yayınlanmıyor. Buraya iyi oyuncular geldikçe değer artar. İyi oyunculardan bahsederken kariyerinin sonunda çok para almaya gelen oyunculardan bahsetmiyorum" dedi.
 
 
 
"TÜRK FUTBOLU AVRUPA’YA AÇILMADA GERİDE KALMIŞ"
 
Türk futbolunun Almanya, İngiltere, İtalya ve İspanya seviyesinde olduğunu söyleyemeyeceğini belirten tecrübeli teknik adam, "Bunu söylemek küçümsemek anlamında değil. Türk futbolu biraz Avrupa’ya açılmada geride kalmış. Genç adamlar bu ülküye gelerek bu katkıyı sağlıyor. Türkiye de bunu yapmalı" diye konuştu.
 
 
 
"HER ANTRENMANDA GAZETECİLERİN OLMASI ZOR"
 
Basın mensuplarını medya, futbolcu ve teknik direktör ilişkileri ile ilgili sorusunu yanıtlayan İtalyan Teknik adam Mancini, "Antrenmanlarda sessizliği ve futbolcularla iyi iletişim kurmayı tercih ediyorum. Yapılan her antrenmanda gazetecilerin olması zor. Bazen antrenmanlarda farklı durumlar oluyor. Bunların basına yansıması hoş olmuyor" şeklinde cevap verdi.
 
 
 
"GALATASARAY’DA HEDEF, MAKSİMUMU YAKALAMAK"
 
Fenerbahçe ile oluşan puan farkı ile Galatasaray’ın şampiyonlar ligi kupasını kaldırma ihtimalini değerlendiren Mancini, "Şampiyonlar Ligi, Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupasını kazanmak istiyoruz ancak her kulvar da zorlu rakiplerimiz var. Galatasaray’da hedef maksimumu yakalamak" diye konuştu.
 
 
 
"6 YABANCI İLE TÜRK FUTBOLUNUN GELİŞMESİ ÇOK ZOR"
 
Galatasaray’a gelme sebeplerini ve Türk futboluna neler katabileceğini anlatan Roberto Mancini, sarı-kırmızılı kulüpte yeni bir deneyim ve heyecan olduğunu ifade ederek, "Türk futbolunu geliştirmek için tecrübelerini arkadaşlarıma anlatıyorum ancak 6 yabancı ile Türk futbolunun gelişmesi çok zor" dedi.
 
Türkiye’de en beğendiği futbolcunun Semih Kaya olduğunu söyleyen Mancini, unutamadığı maçın ise Manchester City ile Queens Park Rangers yenip şampiyon oldukları maç olduğunu sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2014, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER