Lucescu'dan Şok Çıkış !

Shakhtar Donetsk Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Türkiye’de iki şampiyonluğu Fenerbahçe’ye karşı kaybettiklerini ve bu konuda kafasında soru işaretleri olduğunu söyledi.

Lucescu'dan Şok Çıkış !

 

Türkiye’de Galatasaray ve Beşiktaş’ı çalıştıran tecrübeli teknik direktör Lucescu, Ukrayna temsilcisinin sağlık sponsoru olan Acıbadem Fulya Hastanesi’nde basın toplantısı düzenledi.
 
 
 
"TÜRKİYE’YE DÖNMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM”
 
Türkiye’de futbol sektöründe çalışmanın zor olduğunu belirten Lucescu, "Antrenör burada maalesef kendini güvende hissetmiyor. Çok sık başkan değişiyor. Galatasaray ve Beşiktaş’ta bunu yaşadım. Zaferlerden sonra bile iki kere başıma geldi. Üçüncü kez başıma gelmesini istemiyorum. Ben uzun süreli planlamaların adamıyım. Buradaki planlamalar kısa olduğundan tekrar dönmeyi düşünmüyorum. Genelde tasarruf adamıyım. Başkanlar ise tam tersi israf ediyorlar. O yüzden anlaşamıyoruz"dedi.
 
 
 
“KAFAMDA SORU İŞARETLERİ VAR”
 
Basın mensuplarının Galatasaray ve Beşiktaş’ta başkan değişikliklerinin sıklığını söylediniz. 13 yıldır aynı başkanla devam eden Fenerbahçe’nin teklifini neden kabul etmediniz? sorusuna ise Lucescu, "Galatasaray ve Beşiktaş hakkında konuştum. Onların başkanları ile ilgili görüş bildirdim. Fenerbahçe ile ilgili fikrimi belirtemiyorum. Ancak iki şampiyonluğu Fenerbahçe’ye karşı kaybettiğimizi biliyorum. Bu konuyla ilgili kafamda birçok soru işareti var" şeklinde cevap verdi.
 
 
 
"FENERBAHÇE’YE KARŞI OLUMSUZ BİR DÜŞÜNCEM YOK”
 
Tecrübeli teknik direktör Lucescu, Fenerbahçe’ye karşı olumsuz bir şey söylemediğini hatırlatarak, "Ben Shakhtar Donetsk’te yapmak istediklerimi yerine getiriyorum. Oradaki atmosfer çok güzel. İstediğim şekilde takımı kuruyorum. Yenilgiyi hiçbir zaman kabul etmiyorum. Her zaman rövanşı bir şekilde almayı severim. Fenerbahçe’ye saygım sonsuz. Aslan burcuyum. Aslan burcu her zaman mücadele etmeyi sever. O zamanlar olanlar kimsenin suçu değil. Fenerbahçe’ye karşı olumsuz düşüncem yok. O zamanlar olanlar oldu. Ben şu anda istediğim yerdeyim" şeklinde konuştu.
 
 
 
İSTANBUL’A MUTLULUKLA DÖNÜYORUM”
 
İstanbul’a her zaman mutlulukla döndüğünü vurgulayan tecrübeli teknik adam, "Burada olmak için her zaman fırsat bulmaya çalışıyoruz. İstanbul, dünyanın en güzel ve en ilginç şehirlerinden bir tanesi. Orhan Pamuk’un İstanbul ile ilgili kitabını okuyan kişi, her defasında buraya sevgiyle döneceğini bilir" diye konuştu.
 
 
 
"GENÇ SPORCULAR EĞİTİMDEN GEÇMELİ"
 
Genç sporcuların eğitimden geçmesinin önemli olduğunu belirten Lucescu, "Ben bunu Ukrayna’da yapıyorum. İsteseler de istemeseler de benim planlarım doğrultusunda gitmelerini sağlıyorum. Bu sabah futbolcularım, Ayasofya, Sultanahmet ve Kapalıçarşı’yı gezmek istemiyorlardı. Ben onları zorladım. İstanbul’un güzelliklerini görmeleri için onları zorluyorum. Bu da genç oyuncuların eğitiminde önemli bir nokta" ifadelerini kullandı.
 
 
 
“FUTBOLCULARDAN ÖNCE BEN TEST EDECEĞİM”
 
Shakhtar Donetsk’in Acıbadem Hastanesi ile işbirliğine değinen Lucescu, "İyi bir işbirliğinin her iki tarafa da yararı var. Burada gördüklerim beni şaşırttı ve sevindirdi. Oyuncuların kendilerini hazırlama konusunda güzel bir yer. Herhalde ilk gelen ben olacağım. Omzumdan operasyon geçirmem gerekiyor. Futbolculardan önce ben test edeceğim. Onlara, Avrupa’ya gitmelerinden ise buraya gelmelerini önereceğim"dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2013, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER