Lösemi Kızı İçin Sahaya Çıktı

Erzincan’da yıllarca top oynayan ve en son geçen yıl 13 Şubat Erzincanspor’da forma giyen Ahmet Taşkıran, Ankara’da Lösemi tedavisi gören kızı 15 yaşındaki İlayda Taşkıran’a destek olmak için kırmızı- siyahlı formayı giyerek Çayelispor karşılaşmasında sahaya çıktı. Baba Taşkıran, "Kızım için sahaya çıktım" dedi.

Lösemi Kızı İçin Sahaya Çıktı
 
Bölgesel Amatör Ligi (BAL) İkinci Grup’ta mücadele eden 13 Şubat Erzincanspor bu hafta kendi saha ve seyircisi önünde Çayelispor’u konuk etti. 20 yıllık futbol hayatının 10 yılını Erzincanspor’da sürdüren ve tüm Erzincanlılar’ın gönlünü fetheden 39 yaşındaki 2 çocuk babası Ahmet Taşkıran, 7 aydan bu yana Ankara’da lösemi tedavisi gören kızı İlayda Taşkıran için forma giydi. Maç öncesi İlayda’ya destek amacı ile Erzincan Safari Atlı Cirit Spor Kulübü ’İlayda Erzincan Seninle’ yazılı pankart eşliğinde stadyumun çevresinde at koşturdu. 13 Şubat Erzincanspor takımı da sahaya aynı pankartla çıkarak İlayda’ya destek oldu. Maçın ikinci yarısı emektar futbolcu Taşkıran taraftarın tezahüratı eşliğinde kızı için sahaya girdi. Maçın 1-1 sona ermesi ardından Vali Süleyman Kahraman ve Belediye Başkanı AK Parti’li Cemalettin Başsoy soyunma odasına giderek futbolcuları tebrik etti ve Ahmet Taşkıran’a moral vererek her zaman yanında olduklarını bildirdi. Ahmet Taşkıran da Vali Kahraman ve Başkan Başsoy’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.
 
Futbolcu Ahmet Taşkıran en son geçen sezon top oynadığını 7 aydır Ankara’da kızının tedavisi için bulunduğunu belirterek, "Kızım için sahaya çıktım. Kızıma galibiyet armağan etmek isterdim ama olsun. Önemli olan moraldi. Herkesin amacı birdi. Kızım için herkes uğraştı. Hepsine teşekkür ediyorum" dedi.
 
13 Şubat Erzincanspor Kulüp Başkanı Güven Ataş ise, İlayda için moral kampanyası başlattıklarını ve kampanyanın çığ gibi büyüyerek Erzincan halkının gerektiği zamanlarda birlik ve beraberliği için nasıl kenetlendiğini tüm Türkiye’ye gösterdiklerini ifade etti. Ataş, "Hasta kızımızın babası Ahmet Taşkıran da kızına moral vermek amacı ile lisans işlerini bitirerek maçta oynadı. Erzincan ruhunu uyandıran takımımız bugün seyircimizin özlediği hem Ahmet’i izledi. Hem de ne kadar büyük bir aile olduğumuzu göstermiş olduk" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER