Loş Işıklar Altında Antreman

Yıkılması planlanan İstanbul Avcılar’daki 17 bin 500 metrekarelik arazi üzerinde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen Turgut Özal Stadyumu’nun 5 bin 500 TL’lik borcu ödenmeyince elektriği kesildi. Sporcular karanlıkta çalışmak zorunda kalınca esnaf, stat dışına işyerinden hat çekerek ve lambalar yerleştirerek gençlerin loş ışık altında da olma antremanlarını aksatmamasını sağladı. Antrenör ve sporcular, suların da kesik olduğunu çok zor koşulda maçlara hazır.

Loş Işıklar Altında Antreman
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, ulaşım sistemlerini birbirlerine entegre edecek 24 transfer merkezinden biri olması düşünülen halen Avcılar Belediye Spor Kulübü’nün kullanımında olan Turgut Özal Stadı’nın yerine yapılması planlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen 17 bin 500 metrekarelik araziyi kapsayan stadyumun yıkılması ile ilgili tartışma sürerken tüketim bedeli ödenmeyince elektrik ve suları kesildi. Kış saatine geçilmesi ve akşam karanlığının erken bastırması üzerine burada antreman yapan Avcılar Belediyespor Kulübü’nün 356 lisanslı sporcusundan futbol şubesindeki gençler zor durumda kaldı. Çevredeki sokak lambalarının yanı sıra ay ışığının yetersiz olduğunu gören çevredeki esnaf, hat çekerek 3 projeksyon lambasını stadın kenarına yerleştirerek antremanların aksamamasını sağladı.
 
5 BİN 500 TL ÖDENEMEDİ
 
Avcılar Kulüpler Birliği Başkanı Yunus Yıldırım, tesisin 1.5 yıl önce İl Spor Müdürlüğü’nden devr alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tesisin yıkılmasının gündemde olması nedeniyle elektrik aboneliği yapmadığını söyledi. Yıldırım, BEDAŞ ile görüşmeleri sonucunda abone olmadan tüketim bedellerini ödeme koşulu ile elektrik bağlandığını ancak, gelen borçların tamamını ödeyemez hale geldiklerini anlattı. Yunus Yıldırım, son olarak 5 bin 500 TL’yi bulamadıkları için son faturayı ödeyemediklerini elektrik ve doğal olarak suyun kesildiğini sporcuların loş ışıkta sakatlanma pahasına antreman yaptıklarını anlattı.
 
AZİM VE LOŞ IŞIKTA GELEN İKİ LİDERLİK
 
Futbolcuların okulda olmaları veya çalışmaları nedeniyle antremanları akşam saatlerinde bir anlamda sokak lambasının ışığı ile aydınlatılan stadyumda yapmak zorunda kaldıklarını anlatan Avcılar Belediyespor Altyapı Antrenörlerinden Cenk Balkan, "3 aydan beri buradayız, çok sağlıklı çalışamıyoruz. Kendi imkanlarımızla bir elektrik oluşturmaya çalıştık. İyi oyuncular yetiştirmek için tesis var. Ama sorunları var. Bu sorunlardan biri bizi çok zorluyor. Buna rağmen U-15 ve U-17 takımlarımız gruplarında lider.İmkansızlıklarda bunları başarabiliyorsak, imkan sağlandığında neler yapabileceğimizi düşünün" dedi.
 
U-17 takım kaptanı Çağrı Çalıkoğlu, okuldan saat 18.30 sıralarında okuldan çıktıklarını, tüm zorluklara rağmen yılmayarak çalışıp iyi bir sonuç elde ettiklerini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER