Londra'da Futbol Okulu Açıyor

Türkiye’nin en geniş kapsamlı futbol okulları organizasyonu hedefiyle yola çıkıp 2 yıl gibi kısa bir sürede 42 okul açan Altınordu, ilk yurt dışı hamlesini İngiltere’de yaptı.

Londra'da Futbol Okulu Açıyor
Londra’ya giden Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, yıllarca Ege kulüplerinde forma giyen ve yaşamını yurt dışında sürdüren Necdet Aydın ile bir araya gelerek, Altınordu Futbol Okulları UK’in açılmasıyla ilgili anlaşmaya vardı. Leyton bölgesindeki futbol okulu, 8-14 yaş arasındaki çocuklara yönelik olacak. Necdet Aydın’ın genel menajerliğindeki okullarda Vedat Tuna genel koordinatör, Erdal Yörük, Ender Kalkan ve Fatih Uyar ise antrenör olarak görev yapacaklar.
 
Başkan Özkan, Necdet Aydın’ın yıllardır Londra’nın Tottenham ve Leyton bölgesindeki futbol okullarında genç yeteneklerin keşfedilmesiyle ilgili önemli çalışmalar yaptığını belirterek, "Kendisinin deneyimlerinden faydalanmak istedik. Hem İngiltere’deki yetenekli Türk gençlerinin eğitimini sağlamak, hem de bu çocukların kulübümüze kazandırılmasına önem veriyoruz. Yaptığımız incelemeler sonrasında tesis ve diğer detaylar konusunda sıkıntı olmadığını gördük. AFO adını verdiğimiz Altınordu Futbol Okulları, 2012 Londra Olimpiyat Köyü’nün bulunduğu Drapers Field’daki sahalarda faaliyet gösterecek. Proje, kısa süre içinde hayata geçecek" dedi.
 
Necdet Aydın ise Altınordu’nun 100 yıla yaklaşan tarihi bir kulüp olduğunu, son iki sezonda Başkan Seyit Mehmet Özkan ile yepyeni bir kimliğe büründüğünü belirterek, "Sayın Özkan’ın yıllardır gerçek profesyonel futbolcu yetiştirme ile ilgili çalışmalarını takdirle izliyordum. İngiltere’de de böyle bir çalışma içine girme ve dünyaya açılmanın ilk adımını atma hedefleri bizi de heyecanlandırdı" diye konuştu.
 
Altınordu’nun altyapıya yaptığı yatırımlar Türkiye’de de büyük ilgi görürken, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, A Milli Takım eski teknik direktörü Abdullah Avcı ve Fenerbahçe eski teknik direktörü Aykut Kocaman İzmir’e gelip, kırmızı-lacivertli kulübün tesisleri ile vizyonunun her kulübe örnek olması gerektiğinin altını çizmişti.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER