banner51

Londra Maratonu'nu 16 Günde Bitirdi

Geçirdiği bir kaza sonrası bacaklarını kullanamaz hale gelen felçli sporcu Claire Lomas, Londra Maratonu'nu 16 gün son bitirdi.

Londra Maratonu'nu 16 Günde Bitirdi

Yüzlerce kişi, 42,2 km.lik parkurun bitiş çizgisini biyonik bacakları sayesinde ve gözyaşları içinde geçen Lomas'ı kutlamak için toplandı.Kraliyet süvari alayı da Buckhingam Sarayı'na giden ünlü cadde Mall üzerinde Lomas'ı askeri törenle karşıladı.

Organizatörlerden, maratonun 1 gün içinde tamamlanması zorunluluğu nedeniyle madalya çağrılarına yanıt gelmezken, yarışmaya katılan 14 sporcu madalyasını Lomas'a hediye etti.

Eski bir masöz olan 1 çocuk annesi Lomas'ın, 2007'de attan düşmesi sonucu belden aşağısı felç oldu. Lomas, maratonu tamamlayarak, boyun veya omurga kırığının yol açtığı felç hastalıklarının tedavisi için yapılacak araştırmalarda kullanmak üzere bir dernek için 107 bin Euro bağış topladı.

Lomas'ın maratonu bitirmesini sağlayan alet ise bir İsrail şirketi tarafından geliştirildi. Harekete duyarlı alıcıların bağlı ve bir bilgisayarın bulunduğu alet bacakarına sabitlendi Alet, genç kadının ayakta durmasını ve eklemlerin normal yanıt verecek şekilde hareket etmelerini sağlıyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2012, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER