banner51

KSK'da İktidar Savaşları

Diniz'in "Yönetim ne icraat yapıyor, ne de yaptırıyor, takım göz göre göre dağılıyor" sözlerine Başkan Cihan Büyükoral, "Parayı ödesinler, yetkiyi alsınlar. Kafaları karıştırmasınlar" dedi

KSK'da İktidar Savaşları

 

Karşıyaka'da Başkan Cihan Büyükoral ile başkan adayı Fatih Diniz arasındaki yetki tartışması iyice büyüdü. Karşıyaka'da futbolcuların sözleşmelerini Futbol Federasyonu kanalıyla feshederek başka takımlara gitmesi Onursal Başkan Selçuk Yaşar, Divan Kurulu ve taraftar derneklerinin desteğini alarak adaylığını açıklayan Fatih Diniz'i isyan ettirdi. Mevcut Başkan Cihan Büyükoral'ın icraat yapmamakla suçlayan Diniz, "Ne bize yetki veriyor, ne de kendisi yetkisini kullanıp oyuncuların gitmesini engelliyor. Kendi yönetim kurulundan birine imza yetkisini verip bizim çalışmalarımızı sağlayabilir. Oyunculara gitmesin diye para vereceğiz, yeni oyuncuya gelsin diye sözleşme yapacağız ama yetkimiz yok. Büyükoral, 'Onlar çıkmasaydı biz futbolcuların gitmesini engelleyecektik' diyor. Bunu yapmamalarına ne engel var. Takıma ödeme yapıp ellerinde tutsunlar, kongrede biz bunları yaptık, biz KSK'liyiz desinler, biz de gereğini yapalım. Siz devam edin diyelim. Kulüp menfaatleri için bize yetki versinler" diyerek dert yandı. 
Mevcut Başkan Cihan Büyükoral ise 18 Ocak'taki olağan genel kurul öncesi resmen başkanlığını açıklayan Fatih Diniz'e, "Parayı öde, yetkili al" dedi. Diniz'e "Hangi sıfatla Antalya kampına gidecek" diyen Büyükoral şu görüşlere yer verdi: "Her başkan adayıyım diyen kampa gidip futbolcuların kafasını mı karıştıracak? Biz yetki vermiyormuşuz gibi birşey yok. Parayı veren yetkilenir, para verirken yetkiye gerek yok. Kulübe gelecekler, kulüp hesabından futbolcuların hesabına parayı yatıracaklar. Seçilmemiş adama yetki verilmez, para ödemenin yetkisi olmaz. Bugüne kadar kulübü karıştırdıkları yeter. Herkes elini çeksin, elleye elleye karıştırdılar zaten." Büyükoral önümüzdeki hafta Antalya'ya giderek kampı ziyaret edeceğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2013, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER