Krizi Başbakan Çözdü !

Şampiyonluğu kazanan Galatasay, kupayı sahada almak istedi. Bu isteği Başbakan Erdoğan yerine getirdi.

 

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda yöneticileri ile bir toplantı yaptı. Toplantının ardından TFF'nin 'kupayı başka bir yerde verelim' teklifi Galatasaray tarafından kabul görmedi. Teknik Direktör Fatih Terim, "Bu çocuklar zorlu bir mücadele sonrası analarının ak sütü gibi bu kupayı hak ettiler. Bu kupayı buradan almadan gitmeyeceğiz" diyerek kararlılıklarını dile getirdi.Yaklaşık 2 buçuk saattir süren kupa krizi Başbakan Tayyip Erdoğan'ın devreye girmesiyle aşıldı ve Galatasaray şampiyonluk kupasını aldı.
 
Bu gelişmelerin ardından kupa Galatasaray'a verilmek üzere soyunma odasına götürüldü. Fakat bu duruma Galatasaray yöneticileri tepki gösterdi. Abdurrahim Albayrak, "Biz kupayı sahadaki mücadelemizle hak ettik ve hakkımız olan kupayı sahada almak istiyoruz" dedi. Ardından kupa soyunma odasının önünden götürüldü.       
 
Uzun süren görüşmelerin ardından bir sonuç çıkmayınca, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile TFF Başkanı Yıldırım Demirören başbaşa bir görüşme yaptı ama bu görüşmeden de bir sonuç çıkmadı.
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2012, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER