Kondüsyonu Yükseltme Çabasında

Trabzonspor teknik direktörü Vahid Halilhodzic, takımdaki futbolcuların kondüsyonunu yükseltmeye çalışırken, bordo mavililerde çok sayıda futbolcunun sakat olması endişeye neden oldu.

Kondüsyonu Yükseltme Çabasında
Sezon başından bu yana futbolcuların yeterli derecede koşmamasından yakınan ve her oyuncunun maç başına en az 500 metre daha fazla koşması gerektiğini anlatan Halilhodzic, "Takımla kamp döneminde yeterli çalışamadık. Sezon içinde lig ve Avrupa kupası maçları nedeniyle yüksek tempolu antrenman yapma olanağımız olmuyor" derken, milli takım maçları nedeniylv verilen arayı bir fırsata cevirdi.
 
Bayram tatilinin ardından günde çift antrenman yaparak hazırlıklarını sürdüren bordo mavililerin teknik patronu Halilhodzic, özellikle sabah antrenmanlarında kondisyona yönelik ağır çalışma yaptırıyor. Akşam idmanlarında ise taktik ağırlıklı çalışma düzeni benimseyen Boşnak çalıştırıcı, takımı zorlu lig ve Avrupa maratonunda daha da hazır hale getirmeyi hedefliyor.
 
SAKATLIKLAR SORUN YARATACAK
 
Bordo mavili takım, milli ara sonrası sahasında konuk edeceği Mersin İdmanyurdu maçının hazırlıklarını teknik direktör Vahid Halilhodzic yönetiminde bugün de sürdürdü.
 
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde bu sabah yapılan kondisyon ağırlıklı antrenmana sakatlıkları bulunan Onur, Deniz ve Papadopoulos katılmadı, Özer, Aykut, Mustafa Akbaş, Yusuf ve Constant salonda çalıştı. Mustafa Yumlu ve Salih’in takımdan ayrı olarak yan sahada çalışmalarını sürdürdüğü antrenmana ülkelerinin milli takımlarında bulunan Yatabare, Waris, Belkalem ve Medjani katılmadı.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER