'Kocaoğlu Bu Kez Memnun Etti'

İzmir'de yapımına bir türlü başlanamayan Göztepe ve Karşıyaka statları için yaşanan polemikler sürüyor.

'Kocaoğlu Bu Kez Memnun Etti'

Burak Cilasun / Ben TV

İzmir'de Alsancak Stadı'nın kapatılması ve Atatürk Stadı'nın da problemli olmasıyla ayyuka çıkan stadyum probleminde kent içi dinamiklerin söz düelloları sürüyor. Son olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, Karşıyaka için yapılacak stada dair önerisine İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi zeytin dalı uzattı. Yemişçi, teklifin memnun edici olduğunu söyledi.

"Sayın Kocaoğlu'nun açıklamalarından bu kez memnun oldum. Aziz Bey Örnekköy'de bir stat olmayacağını sonunda kabul etti. Kendisinin önerdiği yeni yer fena değil ama pürüzleri var. Yeni yerin bir kısmı Büyükşehir'in, kalanı da devlete ait. Kocaoğlu, "Hazine yeri alınırsa güzel bir saha olur." diyor. Planlarının yeniden ele alınması lazım oranın. Topu Çiğli Belediyesi'ne ve kamuoyuna atıyor. Bakın burası için problemleri konuşuyoruz ama Yalı'daki yer için aslında böyle bir problem de yoktu. Orası için çok uzun yıllardır planlarda stadyum yazıyor."

"İzmir için stat işini ilk başlatan İzvak. Ankara'da Spor Bakanlığı ve kulüp başkanlarımız ile Göztepe ve Karşıyaka statları için mutabık kaldık. Hatta stadyumların aynı olması gerekir diye konuşulmuştu."

"Göztepe'nin durumu daha belirsiz"

Yemişçi ayrıca Karşıyaka'ya yapılacak stadın gündemde oluşuna rağmen,  Göztepe için konuşulan Uzundere'nin daha muallak bir durumda olduğunu söyledi.

"Bugün geldiğimiz noktada Karşıyaka'nın stadı tartışılıyor olsa da Göztepe'nin durumu daha bir belirsiz.Göztepe için Uzundere deniyor ama oranın imarı, bakanlığa devri vs. herhangi bir safha geçirilmiş değil. 2 sene oldu bu iş başlayalı. 2 senelik bir gecikme var. 2 sene önceki başkanlarla mutabık kalınmıştı. Bakan değişti, başkanlar değişti. Ben anlamıyorum İzmir'deki bu durumu. Her 2 senede bir İzmir'de yeni bir karar alıp Ankara'ya mı götüreceğiz?"

Öte yandan İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi, başta Karşıyaka ve Altay yönetimlerinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'ndan geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da maddi yardım istemesine destek verdi. Yemişçi, "Büyükşehir'in böyle bir fonu varsa memnun oluruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER