banner51

'Kimseye Kırgınlığım Yok'

Galatasaray’da teknik direktörlük görevinden ayrılan Hamza Hamzaoğlu, Florya’dan ayrılırken basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

'Kimseye Kırgınlığım Yok'
 
Görevden alınma kararını Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu’nun aldığını ifade eden Hamzaoğlu, "Yönetim Kurulu böyle bir karar almış. Başkan sağ olsun, doğrudan bana iletti. Gerekçeyi kendileri açıklarlar" diye konuştu. Hamzaoğlu ayrıca, hiç kimseye kırgınlığı ve dargınlığının olmadığını söyledi.
 
Teknik adam Hamzaoğlu’nun konuşması şöyle;
 
"Önemli ve üzücü bir gün. Ama bu işin içinde var. Kabul etmiş durumdayız. 1 sene önce bu kapıdan girdiğimizde farklı planlarımız vardı. Kısa vadede olanları gerçekleştirdim. Uzun vadeli hedefleri de erteleyeceğiz. Belki bir kez daha bu hayallerimizin peşinden gitmeyi Allah nasip eder.
 
İçeride herkesle vedalaştık, helalleştik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizden yana ne hakkımız varsa hepsi helal olsun.
 
Yönetim Kurulu böyle bir karar almış. Dursun Özbek arayıp direkt iletti sağ olsun. Gerekçeyi kendileri açıklarlar.
 
Hiç kimseye kırgınlığım ve dargınlığım yok. Allah nasip etti, geldik. Burada yapacaklarımız bu kadarmış. Şükürler olsun.
 
Hepimiz üzüldük. Oyuncular da üzgündü. Acı-tatlı birçok anımız oldu. Kupaları beraber kaldırdık. Hepsine teşekkürler. Dün davet geldiğinde ’Acaba mı’ diye düşündüm. Güzel ayrılık olmaz, hepsi üzücüdür.
 
Ayrılığın nedeni sportif de olabilir başka bir şey de olabilir. Bunu sorgulamak işimiz değil. Biz, doğru ve başarılı işler yaptık. Kendimi başarılı görüyorum.
 
Şu anda hiçbir teklif gelmedi. Gelse de bir şey söylemem. Biraz dinlenmek istiyorum.
 
Kulübümüzü dışarıdan desteklemeye devam edeceğiz. Taraftarlık sadece iyi günde olmaz. Taraftarımızdan da ricam destek olmaları. Hepsine de teşekkür ediyorum. Haklarını helal etsinler."
 
MİNİK FUTBOLCULAR UĞURLADI
 
Bu arada Hamzaoğlu’nun açıklamalarının ardından Galatasaray’ın minik futbolcuları teknik adamın yanına geldi. Minik futbolcular tek tek Hamzaoğlu’nu öperek vedalaştı. Ayrıca Ayhan Akman’ın oğlu ’Hamza’ da Hamza Hamzaoğlu’na veda edenler arasında yer aldı.
 
Daha sonra basın mensupları, teknik direktör Hamzaoğlu ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER