'Kime İsyan Edeyim!'

''Futbol direktörü dediler teknik direktörün işine karıştı, teknik direktörü serbest bıraktık sonuç ortada. Maddi, manevi her şeyi yapıyoruz, peki biz daha ne yapalım?''

 

Geçen hafta Etiyopya'nın fahri başkonsolosluğuna getirilen Göztepe Başkanı İmam Altınbaş İstanbul'da Göztepe Başkanvekili Sabri Sadıklar, yönetici Hasan Yalçın, İsmail Hakkı Gül, Göztepe'nin efsane futbolcusu Halil Kiraz, eski yöneticilerden Fethi Yurttaş ve  bazı gazetecilerin de katıldığı törenin sonunda ilginç, ilginç olduğu kadar da önemli açıklamalarda bulundu. Göztepe'yi kendi gelirleriyle ayakta tutan bir yapıya kavuşturmak için uzun süredir önemli adımlar attıklarını ve bunların büyük bölümünde de başarılı olduklarını söyleyen Başkan İmam Altınbaş, maddi ve manevi katkılara rağmen maalesef 2 sezondur 1. Lig'de sportif başarıya ulaşamadıklarını söyledi.
Bu süreçte ne yapılması gerekiyorsa yaptıklarını dile getiren Başkan İmam Altınbaş, "Takımın başına futbol direktörü getirmemiz gerektiği söylendi. Yaptık. Teknik direktörler isyan etti. 'İşimize karışıyorlar' dedi. Daha sonra tüm insiyatifi teknik direktöre bıraktık. Sonuç ortada. Taraftarlar sonuca bakarak haklı olarak duruma isyan ediyor. Ama biz kime isyan edelim? Sonuçta hüsrana uğrayan da, verilen emeğin karşılığını alamayan da biziz. Takım bu sezon Süper Lig'e çıkamazsa yine biz bu taşın altına elimizi koyacağız. Sonuç olarak herhalikarda biz buradayız" dedi.
Taraftarların daha sağduyulu olması gerektiğini dile getiren Altınbaş, "Sonuçta gerçekten güvendiğimiz ve başarılı olacağına inandığımız bir teknik direktörü (Kemal Kılıç) göreve getirdik. Psikolojik etkenler de bu durumda olmamızda önemli rol oynuyor. Ara dönemde gereken yapılacaktır, yapılmaya da başlanmıştır. Ben kadromuzdaki oyunculara güveniyorum. Ben ümidimi yitirmedim, yitirmem. Bu takımı Süper Lig'e çıkaracağız, Göztepe'yi Avrupa kupalarına götüreceğiz. Biz buralara nerelerden geldik, unutmamak lazım. Herşeyi sevgiyle, hoşgörüyle çözeriz. Taraftarımızdan sabır ve inadına destek bekliyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2012, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER