banner24

Kılıç İddialı Konuştu

Suat Kılıç, Avrupa Futbol Şampiyonası ve Olimpiyat Oyunlarından birinin Türkiye'ye verileceğini belirtti.

Kılıç İddialı Konuştu

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Dünya Atletizm Şampiyonası'nda gümüş ve bronz madalya kazanan down sendromlu sporcuları kabulünde, devam eden projelerle 2020 gelmeden İstanbul'u en kolay ulaşıma sahip şehir haline getirileceğini ifade etti.
Kılıç, olimpiyatlara bu sene şu ana kadar 88 sporcuyla, paralimpik oyunlarına da 73 sporcuyla katılacaklarını anlatarak, şöyle devam etti:
''Bizim beklentimiz sporcu sayısının 100'ü aşması. Basketbolda da şansımız yüksek. Ankara'daki bu elemelerden 5 takım Londra'ya gidecek. Esaslı bir dosya Uluslararası Olimpiyat Komitesi'ne (IOC) teslim edildi. İyi haber bekliyoruz. Türkiye'nin gücüne inanıyoruz. Kararın açıklanacağı sabah 03.30'a kadar da beklemeyi düşünüyorum. Uykusuz kalmaya değer.''
Kılıç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın ilk kez emir-komuta zinciri olmadan kutlandığına dikkati çekti.
Kutlamalar sırasında Samsun'da bir erkek ve bir bayan güreşçinin güreştirilmesi ile ilgili soru üzerine Bakan Kılıç, ''Bunu onaylamak mümkün değil. Kutlamalara gölge düşürdü. Sorumluların görüşüne başvurulacak'' değerlendirmesini yaptı.
Suat Kılıç, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda son güne kadar Türkiye'nin tek aday olduğunu, ancak son günde yapılan başvurular nedeniyle, sürenin otomatik olarak uzadığını söyledi. Kılıç, "Avrupa Futbol Şampiyonası, Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları düzenlemediğimiz oyunlar. Bu iki organizasyondan biri Türkiye'ye verilecek" dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2012, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER